Jak wybrać obrączki ślubne?

0
709

Planujesz ślub? Zacznij przygotowania kilka miesięcy wcześniej – zrób listę zadań i podążaj za nią krok po kroku. Wśród podstawowych zadań do wykonania jest wybór terminu i miejsca uroczystości, zaproszenie gości i ustalenie kosztów. To również czas, by wybrać złote obrączki lub zdecydować się na inny model. Kilka porad znajdziesz poniżej.

Złote obrączki – symbol miłości

Obrączki są niezwykle ważnym elementem uroczystości i symbolem miłości między dwojgiem ludzi, którzy chcą być razem. Są również ważną ozdobą, którą nosimy na co dzień, w pracy czy podczas ważnych uroczystości i rodzinnych spotkań. Zdecydowanie się na konkretny model to ważna decyzja. Jednak szeroki wachlarz wyboru, pozwala znaleźć idealne rozwiązanie dla każdej pary. Co ważne, obrączki nie muszą być identyczne – panie lubią m.in. różowe złoto i zdobienia, panowie chętniej noszą klasyczne złote obrączki lub modele srebrne czy tytanowe. Są uniwersalne i można je nosić tradycyjnie albo jako zawieszkę na łańcuszku na szyi.

Złote obrączki, srebrne, tytanowe – wybór kruszcu

Wybór kruszcu. Na design obrączek ma wpływ także wybór kruszcu – największą popularnością cieszą się klasyczne i uniwersalne złote obrączki, ale pamiętajmy, że złoto ma kilka odcieni. Białe jest subtelne i szlachetne, a różowe wyjątkowo kobiece i modne. Wśród trendów są także modele dwukolorowe. Pamiętaj, że im wyższa zawartość złota w stopie, tym odcień jest jaśniejszy.

Próba złota. Trzeba też zwrócić uwagę na próbę złota. Za najbardziej uniwersalne uchodzi żółte złoto o próbie 0,585. Jest eleganckie i bardzo trwałe. Próby złota to wartości, które określają konkretną zawartość tego kruszcu w różnych wyrobach – w tym przypadku w obrączkach. Próba złota 585 jest najbardziej popularna i najchętniej wybierana, zawiera 58,5% czystego złota. Czyste złoto jest miękkie i plastyczne, a zatem niezbyt trwałe. Aby uzyskać wyższą wytrzymałość biżuterii, zachowując naturalne piękno, stosowane są różne domieszki innych metali.

Trendy a własny styl. Warto być na bieżąco z aktualnymi trendami, ale przy wyborze obrączek głównie powinno się kierować własnym stylem – jednak nie każdemu podobają się złote obrączki ze względu na ich intensywny kolor. Alternatywą jest srebro oraz obrączki z platyny lub tytanu, które mogą być klasyczne i gładkie albo dodatkowo zdobione.

Określ rozmiary obrączek

Design i wygoda noszenia to najważniejsze cechy obrączek. Dokładnie zmierz, jaki nosisz rozmiar – obrączka nie może zsuwać się z palca ani być zbyt ciasna, przez co będzie niewygodna w noszeniu. Warto wybrać się do profesjonalisty, sprawdzonego salonu jubilerskiego, by mieć pewność, że rozmiar będzie odpowiedni. W Internecie jest też wiele poradników, jak dokonać pomiaru samodzielnie. Konieczne jest ich przymierzenie kilka razy, gdyż w ciągu kilku miesięcy rozmiar może się zmienić. Właściwy pomiar wymaga doświadczenia i cierpliwości, ale wpływa na komfort. Ostateczną przymiarkę, dla pewności, warto wykonać jeszcze krótko przed ślubem, by podczas ceremonii nie popełnić faux pas.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here