jak wyleczyć kaca

Każdy z nas dba o swoje zdrowie jak tylko może. Niezależnie od tego jaki tryb życia prowadzimy, powinniśmy wziąć pod uwagę swoje dobro i unikać szkodliwych substancji. Oczywiście nie możemy także wszystkiego sobie odmawiać. Jeżeli czujemy, że potrafimy się kontrolować, a także nie spotkamy się z nieprzyjemnymi dolegliwościami, to możemy sięgnąć na przykład po napoje alkoholowe.

Najważniejsze jest, aby odróżnić imprezowe szaleństwo od uzależnienia. W swoim życiu spotkamy wiele okazji do świętowania i na pewno nie odmówimy sobie trunku, który rozluźni atmosferę i sprawi, że chętniej poznamy nowych ludzi. Pamiętajmy, aby przed każdą imprezą dostarczyć swojemu organizmowi najważniejszych składników odżywczych.

Jeżeli wiemy, że będziemy pić, to warto zapewnić sobie porządne śniadanie oraz zjeść smaczny obiad. W miejscu, do którego się udajemy musimy zdecydować, po który alkohol będziemy sięgać. Bardzo ważne jest bowiem, aby nie mieszać trunków, ponieważ na drugi dzień będziemy tego żałować. Warto wybrać jeden napój, który będzie towarzyszył nam przez cały czas trwania imprezy. Dzięki temu uchronimy się przed koniecznością szybkiego zakończenia zabawy.

Jedni z nas mają wrażliwy żołądek, inni mogą pochwalić się odpornością na najróżniejsze mieszanki. Mimo to nigdy nie jesteśmy w stanie w stu procentach stwierdzić, jak będziemy czuli się następnego dnia rano. Warto zatem zapoznać się ze sposobami, które powiedzą nam jak wyleczyć kaca. Jeżeli zmagamy się z bólami głowy, osłabieniem, mdłościami to musimy przede wszystkim jak najwięcej wypoczywać. Warto położyć się w pomieszczeniu, gdzie jest chłodno i ciemno. W ten sposób nie narazimy się na jeszcze większy ból głowy.

na kacu

Możemy zrobić sobie także zimny okład, który położymy na czoło. Oprócz snu i regeneracji musimy także uzupełnić płyny i witaminy w organizmie. Niezastąpiona będzie woda, słaba herbata, czy też mięta, melisa. Pamiętajmy, że dzień po imprezie musimy uzupełnić płyny szczególnie wtedy, gdy zdarzyło nam się wymiotować.

Na kaca świetna będzie witamina C pod każdą postacią. Możemy ugotować na przykład kwaśną zupę, czy też zrobić świeżo wyciskany sok z cytrusów. Jeżeli posiadamy kiszoną kapustę to warto sięgnąć po jej sok. Jest to świetna propozycja, aby wzmocnić florę jelitową oraz pozbyć się toksyn z organizmu.

Co jeszcze możemy zrobić, gdy źle się czujemy?

Przede wszystkim należy sięgać po lekkostrawne dania. Świetny będzie rosół, gotowane mięsa i chude wędliny. Z rana powinniśmy zjeść śniadanie, które doda nam energii i sprawi, że szybciej powrócimy do formy. Na kacu powinniśmy unikać tłustych, niezdrowych potraw oraz palenia papierosów. Zamiast tego należy sięgać po świeże, zdrowe owoce, które nie tylko dobrze wpłyną na nasz organizm, ale także poprawią nasze samopoczucie.

Jeżeli pozbędziemy się najbardziej uciążliwych dolegliwości to powinniśmy udać się na spacer. Świeże powietrze jest świetne w każdym przypadku, dlatego warto wyjść chociażby na kilkanaście minut. Leczenie kaca wymaga cierpliwości, a przede wszystkim musimy zmusić się do tego, aby wstać z łóżka. Im szybciej dostarczymy organizmowi płynów i jedzenia, tym szybciej wrócimy do formy.

Warto zwrócić uwagę na to, jaka ilość alkoholu sprawia, że następnego dnia czujemy się źle. W ten sposób będziemy mogli przypilnować się następnym razem i podjąć właściwą decyzję. Jeżeli zauważymy, że nie służy nam na przykład wódka, to warto następnym razem spróbować innego trunku. Jeżeli znajdziemy najlepszy wariant to unikniemy kaca i nieprzyjemnych dolegliwości. Bardzo ważne jest także, aby nie łączyć leków z alkoholem. Jest to bardzo niebezpieczne i należy tego bezwzględnie unikać.

butelki alkoholu

Jeżeli jesteśmy chorzy i musimy wziąć antybiotyk, czy też inne lekarstwa, to lepiej będzie, gdy zostaniemy w domu. Pamiętajmy, że nasze zdrowiej jest najważniejsze. Na szczęście kac nie trwa długo i możemy skutecznie go leczyć. W przypadku, gdy cały czas wymiotujemy to warto sięgnąć po napary, które dobrze działają na żołądek. Rumianek, mięta lub melisa pomogą uspokoić układ trawienny, dzięki czemu poczujemy się lepiej.

Możemy także przed wyjściem na imprezę zażyć środki, które pomagają uniknąć kaca. Niektórzy twierdzą, że taki specyfik jest skuteczny, inni natomiast odradzają takich wynalazków. Musimy zdecydować co będzie dla nas najlepsze. Ważne jest także, aby w dniu, w którym mamy kaca nie podejmować się dodatkowego wysiłku fizycznego. Warto zatem zaplanować wszystko tak, aby drugi dzień po imprezie był dla nas wolny. W ten sposób wypoczniemy i zregenerujemy siły.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here