Jak zapakować przesyłkę, żeby nie uszkodziła się w trakcie transportu?

Pakowanie przesyłki to jedna z najważniejszych czynności związanych z jej przewozem, nadawaniem i procesem dostarczania. Bardzo często zdarza się, że wysyłamy prezent lub zakupiony przez kogoś towar i nie chcemy, aby uległ on awarii lub uszkodzeniu w czasie transportu. Aby przewóz paczki przebiegł bezpiecznie i pomyślnie koniecznie należy ją poprawnie zapakować i zadbać o to aby nawet największe wstrząsy i upadki nie uszkodziły przewożonego towaru.

Jak bezpiecznie zapakować przesyłkę?

              Zanim rozpoczniemy proces pakowania warto poszukać w Internecie dobrego poradnika lub specyfikacji kurierskich dotyczących pakowania przesyłek. Jednym z portali oferujących informację na temat specyfikacji opakowań przesyłek jest https://www.sendit.pl/, na którym odnajdziemy informacje dotyczące zaleceń nadawania paczek standardowych i niestandardowych u różnych kurierów. Skorzystanie z pomocy takiego portalu może znacznie ułatwić nam proces pakowania przesyłki, ponieważ jeśli zostałaby zapakowana w nieprawidłowy sposób, mogłaby zostać nieprzyjęta przez podmiot kurierski.

              Bezpieczne pakowanie przesyłki polega na całkowitym zabezpieczeniu jej zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie przed wszelkiego rodzaju wstrząsami, upadkami czy uszkodzeniami. Nigdy nie wiadomo, co może wydarzyć się w czasie transportu, a na pewno zależy nam na tym aby przesyłka została doręczona w całości. Pierwszym krokiem jest dostosowanie opakowania kartonowego do wymiarów oraz wagi przesyłki. Źle dostosowane opakowanie może spowodować, że paczka pęknie, a jej zawartość wypadnie. W takim przypadku przesyłka może zostać uszkodzona oraz zwrócona do nadawcy. Bardzo ważne jest wewnętrzne wzmocnienie paczki kartonowymi płatami oraz, w razie potrzeby, przedzielenie jej odpowiednimi kartonowymi przegródkami. Dodatkowo koniecznie należy wyłożyć wnętrze paczki oraz wszystkie puste przestrzenie materiałem prewencyjnym, takim jak folia bąbelkowa czy styropian, które zapobiegną poruszaniu się paczki i potencjalnym uszkodzeniom wewnętrznym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here