gamer

Turnieje e–sportowe wychodzą z niszy dla pasjonatów i zaczynają zdobywać coraz większą popularność oraz zainteresowanie. Tym, co przyciąga kolejnych uczestników, są również bardzo atrakcyjne nagrody. Jak zostać profesjonalistą i zarabiać na swoim hobby porządne pieniądze?

E–sport to prężnie rozwijająca się działka, którą interesuje się coraz więcej sponsorów. Profesjonalni polscy gracze są w stanie wyciągnąć kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy dolarów rocznie z turniejów i rozgrywek, w których biorą udział. Te sumy będą stopniowo rosły, nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, jak przekuć pasję w biznes.

Treningi i zgrany team

Częste i regularne treningi są niezbędne do uzyskania poziomu umiejętności, który umożliwi nam startowanie w turniejach. Treningi indywidualne można przeprowadzać w specjalnych serwisach internetowych. Niemniej istotna jest jednak praca w grupie, która pozwoli na budowanie zgrania. Na najpopularniejszych turniejach e–sportowych w Polsce gra się w m.in. w takie gry jak DOTA, Counter Strike czy League of Legends, a to tytuły wymagające świetnej pracy zespołowej. Na początku warto zgrywać się w tej samej drużynie, aby zdobywać umiejętności współpracy. Później warto zmienić team. Istnieją strony internetowe, które pomogą skompletować drużynę na podobnym poziomie. Można też zgłaszać się na kwalifikacje do drużyn.

Amatorska liga

Kiedy cała drużyna osiągnie już odpowiedni poziom, warto zapisać się do amatorskiej ligi ESL, gdzie będziemy mogli stanąć w szranki z lepszymi zawodnikami. To oczywiście pozwala na ciągłe podnoszenie umiejętności. Zupełnie jak po każdym innym sportowym meczu, po sparingu trzeba przeanalizować grę – swoją oraz całego zespołu oraz wyciągnąć z niej wnioski.

Gdy przejdziemy ten etap, możemy zacząć myśleć o udziale w amatorskich turniejach na różnych szczeblach. To świetny sposób na zdobycie kolejnych doświadczeń oraz nawiązanie nowych kontaktów. Na tego typu imprezach można już zdobyć różne nagrody, głównie rzeczowe. Trzeba bowiem pamiętać, że droga do realnego zarabiania dużych pieniędzy w profesjonalnym e–sporcie, wcale nie jest łatwa i szybka. Konsekwencja, determinacja i cierpliwość to cechy niezbędne u każdego poważnego zawodnika.

Profesjonalny sprzęt

Celowo piszemy o nim dopiero na ostatnim miejscu. Profesjonalny i często kosztowny sprzęt bardzo pomaga i w realny sposób pozwala podnieść swoje wyniki w grze. Nie jest jednak najważniejszy. Nie chodzi przecież o to, aby wyposażyć się w drogie gadżety dla szpanu i nadrabiać nimi luki w umiejętnościach.

Weźmy np. dobry fotel gamingowy, który jest wydatkiem dochodzącym do 1000 zł, ale spokojnie może mocno przekroczyć ten poziom cenowy. Oczywiście taki mebel jest niezastąpiony podczas wielogodzinnych treningów, kiedy kręgosłup daje się nam we znaki, nie warto jednak od razu wydawać na niego wszystkich oszczędności. Podobnie rzecz ma się ze słuchawkami. Owszem, słuchawki do gier zespołowych muszą posiadać mikrofon, dobrze też, jeśli częstotliwość dźwięku wynosi od 20 do 20 tys Hz.

Tym, w co warto zainwestować od samego początku, jest z pewnością klawiatura i mysz gamingowa. Oba akcesoria mogą zdecydowanie pomóc w komputerowych starciach, zwiększając precyzję i szybkość reakcji.

Jeżeli szukasz news’ów ze świata gier, to znajdziesz je na stronie https://www.gram.pl/news/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here