Sztuka zrobienia spektakularnego makijażu, który prezentuje się dobrze również na co dzień wcale nie jest łatwa. Z tego powodu kobiety stale pogłębiają swoja wiedzę i poznają nowe techniki, które mogą okazać się pomocne oraz ułatwiające życie. Jest to szczególnie ważne jeśli zależy nam na zaoszczędzeniu czasu. Dzięki wybraniu odpowiednich produktów możemy znacznie łatwiej uzyskać pożądany efekt i oszczędzić sobie wielokrotnej aplikacji i dokonywania poprawek. Na samym początku powinniśmy zastanowić się jaki tusz do rzęs wybrać. Ma to ogromne znaczenie. W wielu przypadkach aplikacja jedynie tego produktu sprawia, że wyglądamy znacznie lepiej.

Jest to szczególnie pomocne przy minimalistycznych i naturalnych makijażach, które mają być idealne na co dzień. Wybierając odpowiedni preparat możemy nawet całkowicie zrezygnować z doczepiania sztucznych rzęs. Szczególnie jeśli nasze są z natury gęste i długie. Wystarczy wtedy jedynie delikatnie je podkreślić. Podstawą jest z pewnością określenie naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Na tej podstawie możemy zdefiniować, który z produktów sprawdzi się najlepiej i będzie dostosowany do naszej urody. Najbardziej klasycznym podziałem jest z pewnością rozgraniczenie tuszy wydłużających i pogrubiających.

Wybierają kosmetyk o tak sprecyzowanym działaniu możemy mieć pewność, że będzie bardzo skuteczny.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na jego formułę. W drogeriach pojawiają się produkty o wyjątkowym składzie, który ma być jeszcze lepszy. Często możemy trafić na tusze z dodatkiem włókien. Mają one za zadanie wzmocnić działanie i oblepić każdą z rzęst. Nadaje to jej dodatkową grubość i wyraźnie wydłuża. Sama aplikacja jednak wymaga wprawy i z pewnością zajmuje więcej czasu niż w przypadku standardowego produktu. Jednak warto wypróbować taką opcję, aby sprawdzić czy spełni nasze oczekiwani. Kolejną bardzo ważną kwestią jest wytrzymałość.

Jeśli zależy nam na najbardziej trwałym efekcie i utrzymaniu pierwotnej formy przez cały dzień, powinniśmy sięgnąć po tusz wodoodporny. Znacznie lepiej utrwala rzęsy i pozwala je podkręcić. W połączeniu z zalotką możemy uzyskać zachwycający efekt. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które zmagają się z bardzo prostymi włoskami. W kwestii koloru stanowczo króluje czerń. Większość kobiet sięga właśnie po nią. Jednak blondynki powinny rozważyć również brązy. szczególnie jeśli zależy im na bardzo naturalnym efekcie i makijażu, który jest niemal niewidoczny. Na większe wyjścia możemy postawić na kolorowe odpowiedniki w żywych barwach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here