Kot

Kot jest jednym z dwóch najczęściej występujących zwierząt domowych. Towarzyszy ludziom z kilku powodów. Jednym z nich jest funkcja praktyczna, czyli odstraszanie przez niego myszy, które często lęgną się w domostwach wiejskich. Coraz częściej jednak kot pełni wyłącznie rolę przyjaciela i umila człowiekowi codzienne życie. Kiedyś zwierzęta te karmione były przede wszystkim mlekiem i resztkami ze stołu. Dzisiaj wiadomo już, że nie jest to najlepsze pożywienie, a właściciele coraz częściej układają kotu świadomą dietę, opartą o to, czego najbardziej potrzebuje. Sprawdzają się więc karmy bezglutenowe dla kota (szczególnie w przypadku alergii) lub dieta barf, oparta na surowym mięsie.

Zalety karm nie posiadających zbóż

Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że kot jest bezwzględnym mięsożercą. Najlepszą dietą jest więc dla niego ta, która zawiera jak najwięcej produktów odzwierzęcych i jak najmniej innych. Karma bezglutenowa dla kota nie posiada szkodliwego zboża, które jest tylko jednym z niezdrowych zapychaczy. Często zdarza się również, że kot ma alergię, o czym kiedyś się nie mówiło, a teraz świadomość na temat tego schorzenia jest dużo większa. Alergia na gluten zdarza się bardzo często, czemu trudno się dziwić. Skoro kot jest mięsożercą, to nienaturalnym jest dla niego spożywanie zbóż, zawierających gluten.

Karmy bezglutenowe dla kota (można dostać je w dobrych sklepach internetowych np. https://biofeedzoo.pl/pol_m_KOTY_KARMA-SUCHA-DLA-KOTA_KARMA-DLA-KOTA-BEZGLUTENOWA-241.html) zazwyczaj składają się przede wszystkim z produktów pochodzenia zwierzęcego; sprawdzają się więc praktycznie zawsze. Są także świetnym sposobem na zachęcenie kociego niejadka do spożywania podanych racji żywnościowych. Gluten występuje w ziarnach pszenicy i jej odmian, pszenżycie, życie czy jęczmieniu; tych właśnie zbóż najlepiej unikać w kociej diecie. Oczywiście nie oznacza to, że w naturze dieta kota składałaby się wyłącznie z mięsa. Czasami zwierzęta te wzbogacały posiłki o trawę czy zioła, nigdy jednak nie występowały w nich zboża, a najczęściej spożywanym posiłkiem były małe gryzonie.

Dlaczego karma bez zboża to najlepsze rozwiązanie?

Zakup karmy bezglutenowej dla kota zapewni mu zdrowie oraz siły, potrzebne do codziennych czynności, w tym także zabaw. Wysoka zawartość mięsa poprawi jakość sierści, a także pozwoli uniknąć wielu chorób związanych z niedoborem białka pochodzenia zwierzęcego. Warto pamiętać, że każde zwierzę domowe powinno mieć zapewnione podstawowe potrzeby, w tym zdrową dietę, wzbogaconą o to, czego aktualnie najbardziej potrzebuje. Karmy bezglutenowe dla kota sprawią, że zwierzę będzie po prostu szczęśliwe.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here