Ładne paznokcie

Dla każdej kobiety dłonie są najważniejszą wizytówką. Ładne, mocne i zdrowe paznokcie są więc pożądanym efektem, do którego dążymy różnymi sposobami. Dzisiaj mamy więcej możliwości, niż nasze babcie czy nawet matki. Łatwy dostęp do salonów manicure, szeroko dostępne kosmetyki zarówno pielęgnujące, regenerujące, jak i stylizujące oraz bogate zasoby inspiracji, dostępne chociażby w internecie. Szukając inspiracji, warto zerknąć na https://www.moment.pl/l/paznokcie-2020-poznaj-najgoretsze-trendy/, gdzie znajdziesz najgorętsze trendy tego roku!

Jak powinna wyglądać pielęgnacja paznokci?

Wokół każdego zabiegu narasta wiele mitów. Przykładem może być artykuł, w którym obalamy mity i półprawdy o depilacji laserowej. Przy pielęgnacji paznokci również jest wiele mitów. Jednak najważniejszym faktem jet to, że prawidłowa pielęgnacja paznokci, to przede wszystkim zdrowy styl życia. Delikatne, łamliwe i rozdwajające się paznokcie mogą być oznaką niedoborów w organizmie. Zdrowa i zbilansowana dieta jest więc podstawą zarówno zdrowia, jak i urody.

Nie można również zapominać o odpowiednim zabezpieczeniu paznokci przed wszelkimi urazami mechanicznymi. Szczególnie jeśli mamy delikatne i łamliwe, powinniśmy dbać o to, aby nie dopuścić do urazów. Stosowanie rękawiczek ochronnych przy różnego rodzaju pracach domowych jest tu jak najbardziej wskazane.

Kolejną kwestią jest także prawidłowe skracanie paznokci. Bez względu na to, czy chodzi o paznokcie u rąk, czy u nóg, zawsze należy je skracać „na prosto”. Mocne wycinanie tuż przy skórkach jest niebezpieczne! Warto także częściej korzystać z pilników niż obcinaczek.

Pielęgnacja paznokci krok po kroku

Większość kobiet idąc na łatwiznę, decyduje się nałożyć hybrydę, by uzyskać ładne, zdrowo wyglądające i mocne paznokcie. Tymczasem można uzyskać piękne, zdrowe paznokcie bez nakładania sztucznych lakierów. Wystarczy, że zadbasz o ich odpowiednią pielęgnację, aby uzyskać ten sam efekt  w pełni naturalnie!

Domowy manicure może pomóc uzyskać ten efekt. Jeśli jednak zależy Ci na profesjonalnej pielęgnacji, skorzystaj z usług gabinetów manicure, w których możesz wykonać SPA dla dłoni i paznokci. Taki zabieg opiera się na:

  1. Usunięciu starego lakieru i nadaniu płytce paznokcia pożądanego kształtu. W tym celu najlepiej sięgać po papierowy lub szklany pilniczek, pamiętając o jednokierunkowym piłowaniu płytki.
  2. Po przygotowaniu paznokci nadchodzi czas na skórki. Wówczas kosmetyczka przygotuje specjalną kąpiel z dodatkiem oliwki i specjalnych preparatów. W takim roztworze moczy się dłonie przez kilkanaście minut, zależnie od stanu skórek.
  3. Następnie osusza się dłonie i można przejść do odsunięcia lub usunięcia nadmiaru skórek.
  4. Kolejnym etapem może być wykonanie manicure japońskiego, lub samo wsmarowanie odżywczego kremu czy olejku.

Warto regularnie korzystać z takich zabiegów, gdyż pozwala to wzmocnić płytkę paznokcia i zadbać o ich nienaganny wygląd. Naturalny manicure to dzisiaj prawdziwy hit!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here