Lampa LED do paznokci i lampa UV

Lampa LED do paznokci i lampa UV to urządzenia konieczne do wykonania wielu rodzajów manicure. Który typ lampy wybrać?

Lampa LED do paznokci i lampa UV – co musisz wiedzieć?

W ostatnich latach widać trend, zgodnie z którym wciąż więcej i więcej kobiet rezygnuje z regularnych wizyt u kosmetyczki i zamiast tego samodzielnie wykonuje manicure w domowym zaciszu. Oczywiście wiąże się z tym co najmniej kilka korzyści, jak choćby oszczędność pieniędzy czy też brak konieczności dojazdów lub dostosowywania się od grafiku kosmetyczki. Aby rozpocząć przygodę z manicure hybrydowym czy żelowym w swoim domu potrzebujesz odpowiedniego sprzętu, jak np. frezarka wraz z frezami czy odpowiednia lampa. Na rynku dominują dwa rodzaje lamp – lampa LED do paznokci oraz lampa UV.

Oba rodzaje lamp mają zarówno lepsze, jak i gorsze strony. W pierwszej kolejności powinnaś jednak rozważyć, jaki rodzaj manicure chcesz robić. Jednym z najpopularniejszych wariantów obecnie jest manicure hybrydowy, dużym zainteresowaniem cieszy się również manicure żelowy. Jeżeli na ten moment nie wiesz jeszcze, w którym kierunku wolisz pójść, możesz wybrać lampę uniwersalną. Dobrze także zastanowić się na tym, czy chcesz robić manicure tylko sobie, czy też planujesz takie zabiegi np. wśród swoich koleżanek lub rodziny. Szczególnie w tym drugim przypadku przyda się lampa wyższej jakości, która lepiej poradzi sobie z utwardzeniem nałożonej powłoki. Dzięki temu skróceniu ulegnie czas naświetlania. Wbrew pozorom estetyka lampy nie jest najważniejsze i nie ma wpływu na pracę urządzenia – estetyki jednak nie należy mylić z rodzajem lampy.

Czym się różnią lampa LED do paznokci i lampa UV?

Zasadnicza różnica między oboma lampami to rodzaj emitowanego światła. Jak słusznie wskazuje sama nazwa, lampa LED do paznokci emituje światło LED za pomocą diod, podczas gdy lampa UV emituje światło ultrafioletowe. Bardzo uniwersalną lampą jest tunelowa lampa UV, która ma podłużny kształt i wysuwany spód. To na tej części należy ułożyć palce i wsunąć dłoń do wnętrza lampy. Taka lampa przydaje się zarówno przy manicure hybrydowym, jak i manicure żelowym. Musisz jednak pamiętać, że takie urządzenia zwykle cechują się dość długim czasem naświetlania. Jeżeli zależy Ci na maksymalnym skróceniu czasu naświetlania, zdecydowanie lepszym wyborem będzie lampa LED do paznokci – tutaj czas bowiem może być aż czterokrotnie krótszy. Właśnie dlatego to lampy LED do paznokci uchodzą za najlepsze sprzęty tego typu na rynku. Jako ciekawostkę trzeba też dodać, że dostępne są również lampy CCFL+LED, które można określić mianem lamp do zadań specjalnych. Mają one lepsze właściwości i sprawdzają się przy różnych rodzajach manicure.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here