Nadal zmagasz się z przebarwieniami na twarzy po lecie? Czas się z nimi rozprawić!

Przebarwienia na twarzy stanowią u pań bardzo częstą pamiątkę z wakacyjnych podróży. Przyczynia się do tego najczęściej długotrwałe i intensywne opalanie, a przy tym brak odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej. Większość z nas ma jednak nadzieję, że w trakcie zimy przebarwienia ustąpią samoistnie lub przy pomocy wybranych kosmetyków. Niestety, w większości przypadków usunięcie nieestetycznych plam na twarzy wymaga pomocy specjalistów dermatologii. W jaki sposób możemy się ich pozbyć? O metodach usuwania przebarwień rozmawialiśmy ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Domowe sposoby usuwania przebarwień – nie zawsze skuteczne

Domowe środki złuszczające i kremy rozjaśniające to metoda usuwania przebarwień, po którą większość z nas sięga w pierwszej kolejności. Jeżeli przebarwienia znajdują się płytko pod skórą i mają jasny koloryt, metoda ma szansę przynieść sukces. Jeśli jednak nasze plamy są ciemne, zlokalizowane w głębokich warstwach skóry, a na dodatek mamy z nimi do czynienia już kolejny sezon, powinniśmy zdecydowanie rozważyć wykonanie specjalistycznych zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej. Specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki w zakresie usuwania przebarwień polecają zabiegi złuszczania mechanicznego lub coraz bardziej popularną laseroterapię.

Złuszczanie mechaniczne, czyli peeling na przebarwienia

Zabieg złuszczania mechanicznego, nazywany peelingiem chemicznym lub medycznym, to jedna z tradycyjnych metod usuwania przebarwień w gabinetach dermatologicznych. Polega na głębokim złuszczaniu (ścieraniu) warstw wierzchnich naskórka wraz ze znajdującymi się na jego powierzchni przebarwieniami. To bardzo skuteczny sposób na pozbycie się płytkich przebarwień, a jednocześnie ogólną poprawę kondycji i kolorytu skóry. Przy bardziej rozległych i głębszych przebarwieniach ta metoda może się jednak nie sprawdzić, zmuszając specjalistę do silniejszego złuszczania skóry, a tym samym narażania pacjenta na podrażnienia, zaczerwienienia i długi okres rekonwalescencji.

Laserowe usuwanie przebarwień

Coraz bardziej popularną metodą usuwania przebarwień oraz innych zmian skórnych są zabiegi laserowe, które mają pewną przewagę nad zabiegami złuszczania mechanicznego. Przede wszystkim charakteryzuje je większa precyzja działania – wiązka światła laserowego podczas zabiegu zostaje skierowana bezpośrednio na przebarwienia bez naruszania pobliskiej skóry, tak jak ma to miejsce w przypadku złuszczania mechanicznego. Dzięki coraz bardziej innowacyjnym urządzeniom laserowym zabieg ten jest szybszy i o wiele bardziej komfortowy dla pacjenta. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie w szczególności polecają usuwanie przebarwień nowoczesnymi laserami pikosekundowymi PicoSure i Discovery Pico, których unikalne parametry pozwalają na wykonanie błyskawicznego, skutecznego i niemal bezbolesnego zabiegu bez narażania pacjenta na długi i uciążliwy okres rekonwalescencji. Pikosekundowa wiązka światła laserowego prowadzi do rozbicia barwnika (melaniny) na mikroskopijnej wielkości elementy, które w następnej kolejności nasz organizm jest już w stanie samodzielnie usunąć. Specjaliści medycyny estetycznej polecają też zabiegi z wykorzystaniem laserów pikosekundowych ze względu na ich wysokie bezpieczeństwo – ultrakrótka wiązka światła laserowego ma ograniczony kontakt ze skórą pacjenta, co pozwala uniknąć problemu jej przegrzania i poparzenia podczas zabiegu.  

Więcej informacji na temat laserowego leczenia przebarwień przy pomocy innowacyjnych laserów pikosekundowych znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/pico-sure/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here