Najlepsze książki kryminalne na lato

Lato to czas, kiedy chętnie sięgamy po książki. To idealne towarzyszki na leniuchowanie na plaży lub długą podróż. No ale jak wybrać odpowiednią literaturę? Proponujemy najlepsze książki kryminalne.

Wojciech Chmielarz – „Wyrwa”

Najgorętszym nazwiskiem tego lata jest z pewnością Wojciech Chmielarz. To autor, który pojawił się na rynku wydawniczym stosunkowo niedawno, bo w 2012 roku. Miał wówczas 28 lat. Od tego czasu zdążył już zyskać kilka nominacji oraz jedną Nagrodę Wielkiego Kalibru, a także nagrodę Złoty Pocisk. Niedawno pojawiła się w księgarniach nowa powieść Wojciecha Chmielarza – „Wyrwa” – i od razu wywołała szybsze bicie serca u wszystkich fanów tego pisarza. „Wyrwa” to połączenie kryminału, sensacji i thrillera. Opowiada historię mężczyzny, którego żona ginie w tragicznym wypadku. Pogrążony w żałobie stara się zrozumieć, co się wydarzyło. Nagle na jaw wychodzi wiele, istotnych faktów. Jego żona skrywała niejedną tajemnicę.

Remigiusz Mróz – „Ekstradycja”

Na topie pozostaje też wciąż Remigiusz Mróz. Tego pisarza z pewnością nie trzeba przedstawiać, bo od kilku lat dzierży miano najpopularniejszego i najlepiej zarabiającego pisarza w Polsce. W 2020 roku Remigiusz Mróz wypuścił kilka powieści. Jego książki kryminalne szybko stały się bestsellerami. Godna polecenia jest między innymi „Ekstradycja”, czyli jedenasta już część serii z Joanną Chyłką. Warto również sięgnąć po „Głosy z zaświatów”, czyli drugą część serii z Sewerynem Zaorskim. Tym, którzy chcieliby wyjść poza słynne cykle Remigiusza Mroza, polecamy natomiast „Osiedle RZNiW”, czyli powieść kryminalną w klimacie blokowisk i hip hopu.

Katarzyna Bonda – „Miłość leczy rany – Wiara”

Pod koniec października w księgarniach pojawiła się też nowa powieść Katarzyny Bondy. Ta autorka również tworzy poczytne książki kryminalne. Do tej pory autorka zasłynęła serią z psychologiem śledczym Hubertem Meyerem oraz serią – cztery żywioły Saszy Załuskiej. Jej wszystkie powieści zostały świetnie odebrane przez czytelników. W najnowszej książce tej autorki będziemy przenosić się w przestrzeni i w czasie. Zajrzymy do kazachstańskiego Uralska, Srebrnej Góry lat 90-tych oraz współczesnych Ząbkowic Śląskich. W każdym z tych miejsc będzie się natomiast czaiła mroczna zagadka.

Skandynawskie książki kryminalne wciąż na topie

Na marginesie warto też wskazać, że na topie wciąż pozostają skandynawskie książki kryminalne. Jo Nesbo oraz Camilla Lackberg cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników. Ich najnowsze książki zostały wydane w Polsce w 2019 roku i pojawiły się w gronie bestsellerów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here