Nawilżanie skóry twarzy – skuteczne sposoby

Człowiek w 70% składa się z wody, a zatem nawilżanie siebie od środka i od zewnątrz jest podstawą, by zapewnić sobie witalność, zdrowie i młody wygląd. Komórki skóry twarzy potrzebują intensywnego nawilżenia, ponieważ są bardzo narażone na działanie czynników zewnętrznych powodujących jej wysuszenie. Nawilżający krem do twarzy dla mężczyzn to jeden ze sposobów skutecznego nawilżania.

Po co skórze woda?

Wewnątrz komórek skóry toczą się nieustannie różnorodne procesy, polegające głównie na zapewnianiu sobie substancji odżywczych, regeneracji, ochronie przed czynnikami zewnętrznymi itd. Środowiskiem tych procesów jest woda. Gdy jej brakuje, komórki skóry po prostu nie mogą należycie pełnić swoich funkcji. Co więcej, wiotczeją niczym balonik, z którego uleciało powietrze, stają się miękkie i podatne na uszkodzenia. Skóra łatwo pozbywa się wody poprzez parowanie, więc ważne jest chronienie jej przez ograniczenie parowania, a także przez regularne dostarczanie wody oraz substancji, które pomogą ją utrzymać wewnątrz. Codzienne wypijanie około 2 litrów wody jest absolutną podstawą do utrzymywania skóry w należytym stanie!

Ochrona przed czynnikami zewnętrznymi

Nawilżający krem do twarzy dla mężczyzn powinien mieć nie tylko funkcję nawilżania, ale także ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Krem dla skóry suchej musi tworzyć lekko tłustą warstwę, ograniczającą parowanie wody z naskórka. Z kolei krem dla skóry tłustej ogranicza wydzielanie sebum, by zapobiegać powstawaniu krost i zaskórników. Taki kosmetyk powinien też zawierać filtry UV, które chronią przed nadmierną ekspozycją na słońce i zapobiegają powstawaniu zmarszczek.

Nawilżający krem do twarzy dla mężczyzn i inne dobre kosmetyki

Mężczyźni mają nieco grubszą skórę niż kobiety, przez co nieco wolniej się ona starzeje. Nie oznacza to jednak, że mogą sobie odpuścić ochronę przed starzeniem i regularne nawilżanie. Skóra męska także potrzebuje nawilżenia, i to głębokiego! Aby ułatwić kremowi działanie, należy przygotować skórę na nałożenie porcji tego kosmetyku. Po pierwsze – oczyszczenie dobrym żelem. Po drugie – peeling, który odsłoni świeży naskórek i pobudzi krążenie. Po trzecie – maska nawilżająca. I na koniec – nawilżający krem do twarzy dla mężczyzn. Dobrze ukrwiona, pobudzona skóra będzie w stanie szybciej i skuteczniej wchłonąć do środka dobroczynne składniki. Tym sposobem zawarta w kremie woda i inne substancje zatrzymujące ją wnikną w głąb skóry i odżywią ją w mgnieniu oka!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here