Peruka naturalna

Utrata włosów jest złożonym problemem wpływającym na całe życie. Widoczna zmiana w wyglądzie pociąga za sobą szereg skutków psychicznych. Osoby walczące z łysieniem często borykają się z depresją i nerwicami, obniżonym nastrojem, spadkiem poczucia własnej wartości i pewności siebie. Leczenie łysienia często nie przynosi satysfakcjonujących rezultatów, co jeszcze bardziej pogłębia problemy. Kiedy leczenie zawodzi, warto skupić się na maskowaniu przykrych symptomów. Nic nie zakamufluje łysiny lepiej niż wysokiej jakości peruka naturalna.

Czym charakteryzują się peruki naturalne?

Peruki naturalne, jak sama nazwa wskazuje, produkowane są z włosów pozyskiwanych od ludzi. W sklepach perukarskich znajdziemy modele tkane z włosów pochodzenia słowiańskiego, europejskiego, chińskiego i indyjskiego. Na polskim rynku najbardziej pożądane są peruki z dziewiczych włosów słowiańskich – jasnych, delikatnych, a jednocześnie wytrzymałych włosów z pełną łuską.

Peruki naturalne cenione są za swoją trwałość i doskonały efekt, jaki gwarantują użytkownikowi. Włosy osadzone na bazie zlewającej się ze skórą głowy są godnym zastępstwem dla utraconych pukli. Pasma są mocne, lśniące i odporne na uszkodzenia. W odróżnieniu od swoich syntetycznych wersji, peruki naturalne mogą być poddawane zabiegom stylizacyjnym (modelowaniu, kręceniu, prostowaniu), swobodnie czesane i suszone. Naturalny efekt potęgują nowoczesne metody tkania, na przykład lace front. Co ważne, dobrze dopasowana i zamocowana peruka zapewnia komfort w każdej sytuacji. Nie spada i nie zsuwa się z głowy, nawet podczas biegu czy tańca.

Hollywoodzkie fale czy krótki bob?

Proste i kręcone, w kolorze farbowanym i naturalnym, krótkie i długie… Wybór modeli dostępnych w salonach perukarskich jest wyjątkowo szeroki. Dzięki nowym włosom możesz odzyskać swój wygląd sprzed wystąpienia pierwszych symptomów choroby albo zaprezentować się w całkiem nowej odsłonie. Pierwszą perukę warto kupić w salonie stacjonarnym. Doświadczony doradca pomoże Ci wybrać odpowiedni model, nauczy poprawnego zakładania peruki i poinstruuje, jak dbać o bazę i włosy, aby w jak najdłużej służyły Ci w nienagannym stanie.

Inwestycja w komfort

Peruki naturalne są znacznie droższe od modeli syntetycznych. Warto jednak pamiętać, że w tym przypadku w parze ze stosunkowo wysoką ceną idzie wysoka jakość i trwałość. Co ważne, peruki medyczne są częściowo refundowane z Narodowego Funduszu Zdrowia, co obniża poniesione koszty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here