Pielęgnacja skóry nocą

Noc to wyjątkowy czas w ciągu doby, kiedy ma szansę odpocząć nasz umysł i ciało. Warto ten czas dobrze wykorzystać, aby zapewnić również swojej skórze świeży wygląd i regenerację! Jak to zrobić? Dobrej jakości kremy nawilżające na noc połączone ze skutecznymi rytuałami wieczornej pielęgnacji są w stanie utrzymać młody wygląd cery przez długie lata. Niezbędna jest w tym przypadku systematyczność i prawidłowy wybór kosmetyków, które naprawdę działają!

Noc – czas pozytywnych zmian

Gdy my zasypiamy, nasz organizm w tym czasie również spowalnia. Lekko zwalnia się praca serca, spłyca się oddech, żołądek i jelita przestają tak intensywnie pracować, ale za to ma miejsce dużo intensywniejsza regeneracja wszystkich tkanek organizmu. Nie bez powodu człowiek potrafi zasypiać pełen czarnych myśli, a wstaje z optymistycznym nastawieniem do życia – regeneracji ulega również nasza psychika! Gdy chodzi o skórę, w tym czasie z godziny na godzinę zmieniają się jej cechy. Około godziny 1 w nocy komórki skóry najintensywniej się dzielą – to ułatwia ich odnowienie. Między 1 a 2 skóra jest świetnie ukrwiona i wtedy właśnie wchłania najwięcej składników odżywczych z kremów. Zaczyna też wydalać szkodliwe toksyny. Około godziny 3 nasze ciśnienie jest nieco wyższe, jak również temperatura ciała – wtedy skóra staje się bardziej elastyczna. Około godziny 5 wzmaga się produkcja kortyzolu, który odpowiada między innymi za hamowanie procesów zapalnych. Jak więc widać, kremy nawilżające na noc o dobrym składzie w tym czasie mogą zdziałać naprawdę wiele dobrego! Trzeba im to tylko ułatwić.

Jak stosować kremy nawilżające na noc?

Bardzo ważne jest, aby stosować zarówno kremy na dzień, jak i te na noc, bo ich skład jest bardzo zróżnicowany. Kremy nawilżające na noc mają więcej składników odżywiających skórę niż poprawiających jej wygląd i napięcie, ponieważ noc to czas regeneracji tkanek. Aby skóra dobrze chłonęła składniki odżywcze, musi być porządnie oczyszczona i ukrwiona. Warto więc wieczorem poświęcić chwilę na dokładne zmycie makijażu, umycie twarzy żelem czy nawet zrobienie peelingu, a następnie wmasowanie w skórę okrężnymi ruchami porcji kremu nawilżającego. Delikatny masaż twarzy opuszkami palców poprawi ukrwienie skóry i spotęguje działanie kremu nawilżającego. Rano skóra będzie bardziej wypoczęta, delikatna, wygładzona i gotowa na przyjęcie porcji ochronnego i nawilżającego kremu na dzień! Tym sposobem przez wiele lat można utrzymywać skórę w doskonałej kondycji bez zabiegów medycyny estetycznej!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here