Budzik

Nikt z nas nie lubi wstawania o wczesnych, porannych godzinach. Jest to bardzo dokuczliwe szczególnie w zimie, gdy na dworze jest jeszcze ciemno, a my czujemy się bardzo zaspani. Istnieją jednak sposoby na to, aby umilić sobie poranną pobudkę. Pomoże nam w tym dobrej jakości budzik, który nie tylko zagra naszą ulubioną melodię, ale również będzie pięknie prezentował się na nocnej szafce. Budziki pomogą również przekonać nasze pociechy do porannego wstawania do szkoły.

Klasyczny czy nowoczesny?

Każdy z nas z pewnością pamięta budziki klasyczne, które stały przy łóżku naszych babć, a także naszych rodziców. Budziki na dwóch nóżkach, z blaszkami na górze hucznie i bardzo głośno ogłaszały poranną pobudkę. Nic dziwnego, że kiedy na rynku pojawiły się bardziej nowoczesne modele budzików, chętnie je kupowaliśmy. Dziś budzik to nie tyko zegar, ale również stacja meteorologiczna czy radio w jednym. Dzięki temu możemy obudzić się słysząc dźwięki naszej ulubionej melodii czy też głos radiowca. Co więcej, budziki pozwalają od razu sprawdzić, jaka temperatura panuje na zewnątrz oraz jaka jest obecnie w naszej sypialni. Nic dziwnego, że to właśnie urządzenia wielofunkcyjne, a nie klasyczne budziki, chętnie wybieramy nawet dziś, gdy budzik możemy przecież nastawić w swoim telefonie. Niemniej jednak nie warto korzystać z tej opcji. Powodem jest fakt, iż lekarze nie zalecają spania z telefonem przy ciele. Wysyła on bowiem fale magnetyczne, które w nadmiarze mogą nam zaszkodzić. Powinniśmy więc położyć telefon w odległości przynajmniej dwóch metrów od łóżka. Problem w tym, że sygnału z takiej odległości możemy zwyczajnie nie usłyszeć. Dlatego też chętnie wybieramy budziki, które możemy postawić na nocnym stoliku. Modele wpisujące się w sypialniany wystrój będą dodatkowo stanowiły piękną, nietuzinkową ozdobę.

Budzik dla dzieci

Jak zachęcić dzieci do porannego wstawania na lekcje? Niestety, nie jest to proste. Wielu rodziców boryka się z tym problemem bardzo długo, aż ostatecznie decydują się oni samodzielnie pilnować, czy dziecko wstało do szkoły. Tymczasem wystarczy zakupić maluchowi piękny budzik, najlepiej kolorowy, z jego ulubioną postacią z bajki. Ważne, aby dziecko samo umiało go nastawić, a także wyłączyć. O wiele przyjemniej będzie mu się wstawało z wesołą melodią budzika. Zadbajmy jednak o to, aby sam dźwięk nie był zbyt głośny. Powinien obudzić malucha, lecz nie może przecież uszkodzić jego słuchu. Budzik dla dzieci to również, tak jak w przypadku dorosłych, doskonała alternatywa dla telefonu komórkowego przy łóżku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here