Pożyczka do domu na dobrych warunkach

Pożyczka do domu to idealne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają konta bankowego lub jest ono zajęte przez komornika, a w trybie pilnym potrzebują gotówki. Na co zwracać uwagę, jakie są warunki i koszty takiej pożyczki?

Kredyt czy pożyczka?

W celu uzyskania kredytu konieczne jest posiadanie zdolności kredytowej. Banki sprawdzają każdego klienta pod kątem wiarygodności co sprawia, że procedura udzielenia kredytu jest czasochłonna. Od momentu złożenia wniosku do udzielenia kredytu może minąć nawet kilka miesięcy. Tymczasem uzyskanie pożyczki jest o wiele prostsze, ponieważ nie wymaga ona udokumentowania dochodów, zatem mogą ją otrzymać osoby zadłużone. Jest to także doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy znajdują się w trudnej sytuacji finansowej i walczą o przetrwanie firmy na rynku. Pożyczka do domu udzielana jest bez analizy historii kredytowej czy weryfikacji klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Klienci mają do niej dostęp niemal o każdej porze, gdyż firmy pożyczkowe, w przeciwieństwie do banków, pracują nawet w porach wieczornych i świątecznych.

Procedura udzielenia pożyczki

W celu otrzymania pożyczki do domu należy wypełnić wniosek – https://www.lendon.pl/pozyczki-do-domu, który najczęściej jest dostępny na stronie firm pożyczkowych. Wcześniej jednak warto porównać dostępne oferty. Na rynku coraz więcej firm oferuje udzielenie pożyczki do domu. Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na możliwą do uzyskania kwotę pożyczki, okres spłaty, wszelkie koszty, które klient będzie musiał ponieść oraz warunki, jakie przewiduje umowa w przypadku braku terminowej spłaty pożyczki. Z pomocą w wyborze najlepszej pożyczki do domu przychodzą porównywarki ofert, w których znaleźć można oferty najbardziej znanych firm pożyczkowych. Po wypełnieniu wniosku konsultant firmy pożyczkowej powinien w krótkim czasie skontaktować się z klientem i umówić na spotkanie. W umówionym czasie doradca przyjeżdża do domu klienta, podpisuje z nim umowę oraz wypłaca kwotę pożyczki. Spłata pożyczki odbywa się także z pominięciem konta bankowego, zatem konsultant będzie odbierał wyznaczone kwoty w ustalonych terminach.

Koszty pożyczki do domu

Kalkulując koszty pożyczki należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jej oprocentowanie. Należy zwrócić uwagę nie tylko na stopę procentową, ale także wszelkie dodatkowe koszty. Całkowity koszt przedstawia RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Im niższa, tym mniej pieniędzy będzie trzeba zapłacić firmie pożyczkowej w zamian za pożyczoną gotówkę. Dodatkowym kosztem pożyczki udzielanej w domu klienta jest opłata, którą pobiera konsultant za każdą wizytę. Jeżeli pożyczka spłacana jest w ratach, każdy odbiór pieniędzy przez doradcę będzie skutkował naliczeniem opłaty. Bezskuteczna wizyta, podczas której konsultant nie zastanie dłużnika w domu również będzie usankcjonowana w postaci dodatkowych kosztów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here