Prostownica do włosów to jedno z najczęściej stosowanych urządzeń do stylizacji fryzur. Wielu użytkowników narzeka jednak na niewygodę podczas samodzielnego prostowania – kabel plącze się, utrudniając czynność. Podobnie jest podczas podróży – zabieranie do walizki urządzenia z długim kablem bywa niekomfortowe. Z tego względu producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów – na rynku pojawiła się bowiem prostownica bezprzewodowa.

Jakie zalety ma taki gadżet?

Przede wszystkim jest lekki, bardzo poręczny i wygodny, a do tego praktyczny i funkcjonalny. Prostownica bezprzewodowa nie będzie więc stanowiła kłopotu w czasie wyjazdu lub wyjścia poza dom – tak małe urządzenie można bez problemu spakować nawet do torebki. Ponadto doskonale spełnia swoje najważniejsze zadanie, czyli prostowanie włosów, a nawet robienie fal i loków. Świetnie sprawdza się do każdego rodzaju włosów. Pod tym względem nie brakuje jej zupełnie niczego, co posiadają klasyczne prostownice z przewodem. Wystarczy jedynie nacisnąć przycisk włączający i odczekać chwilę (w zależności od mocy). Zwykle istnieje możliwość wyboru 2 lub 3 wysokości temperatury.

Prostownica bezprzewodowa do włosów dostępna jest między innymi w wersji gazowej (wyposażonej w zbiornik z gazem do wielokrotnego napełniania), bateryjnej (działającej na akumulatory) i samochodowej (posiadającej ładowarkę do auta). Ponadto można wyróżnić kilka opcji pod względem wielkości i rodzaju płytek (m.in. ceramiczne, tytanowe, teflonowe, diamentowe), mocy (zwykle od 25 do 170 W) czy zakresu temperatury. Dobrze, jeśli wybrana prostownica bezprzewodowa będzie charakteryzować się również ergonomicznym kształtem i odpowiednio wyprofilowaną rączką, co znacznie wpłynie na komfort jej używania.

Bardzo praktyczne jest też automatyczne wyłączanie urządzenia po określonym czasie bezczynności, np. po 10 czy 15 minutach, co podnosi bezpieczeństwo jego stosowania. Dodatkowe opcje, jakie posiadać może prostownica bezprzewodowa, to m.in. jonizacja (chroni przez zniszczeniem włosów poprzez zamykanie ich łusek), ultradźwięki (znacznie wygładzają włosy), wytwarzanie pary (dba o prawidłowe nawilżanie włosów). Chętnie wybierana jest także prostownica do włosów z kosmetykiem, który wydzielany jest podczas prostowania włosów i pełni rolę ochrony przed działaniem wysokiej temperatury.

Prostownica do włosów to urządzenie łatwe w użyciu, które sprawdza się nawet w trudnych warunkach, gdzie niemożliwy jest dostęp do gniazdka. Sprzęt tego typu zakupić można w większości sklepów RTV/AGD.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here