Odpowiednie dobieranie kosmetyków jest bardzo ważne.

Szczególnie jeśli chodzi o kolorówkę. Właściwości produktów mogą być bardzo różnorodne. Daje to nam ogromne możliwości dopasowania do swoich potrzeb. Jednak równocześnie możemy czuć się lekko zagubieni i zdezorientowani. Szczególnie, jeśli mamy trudności ze zdefiniowaniem co jest dla nas najlepsze i nie wiemy czego oczekiwać od konkretnego preparatu. Kluczowe w tej kwestii jest obserwowanie zachowania naszej skóry. Na tej podstawie jesteśmy w stanie stwierdzić, w jaki sposób się przetłuszcza oraz czy wydzielanie sebum nie jest zbyt intensywne.

Dodatkowo należy również wziąć pod uwagę ewentualne przesuszenia i okolice, które odbiegają swoim zachowaniem od reszty cery. Powinniśmy również pamiętać o tym co najbardziej nam przeszkadza na co dzień. Może okazać się, że dzięki dobraniu właściwych kosmetyków jest to niemal całkowicie do wyeliminowania. Podstawą makijażu dla wielu osób jest puder prasowany. To najbardziej klasyczny i uniwersalny produkt. W tej formie znajdziemy bez problemu bardzo szeroki wybór kolorów. Pozwala nam to idealnie dobrać odcień do naszej cery. Należy jednak pamiętać, że dążymy do wyrównania koloru twarzy do reszty ciała.

Z tego powodu wszelkie testy powinniśmy przeprowadzać na wewnętrznej stronie ręki lub w okolicy szyi. Są to zazwyczaj najmniej opalone rejony i dają nam odzwierciedlenie tego jak wyglądamy. Oczywiście w okresie letnim możemy sięgnąć po ciemniejszy odcień. Jaśniejsze kosmetyki okażą się idealne już w zimie oraz wczesną wiosną. Właściwości produktu powinny być dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań. Tylko wtedy będziemy w pełni zadowoleni z jego działania, a on będzie mógł skutecznie spełniać swoje zadanie. Istotne jest, aby moc matowienia była dopasowana do stanu naszej cery. Dzięki temu nie wyrządzimy jej krzywdy, a równocześnie nasz makijaż będzie trwały.

Zbyt mocny kosmetyk mógłby powodować przesuszenia i łuszczenie się skóry. Znacznie pogarszałoby to uzyskany przez nas efekt. Kolejną bardzo ważną kwestią jest możliwość ponownej aplikacji. Jest to szczególnie powszechne w przypadku kosmetyków transparentnych, które nie nadają dodatkowe koloru. Jeśli puder ma konkretny odcień, warto sprawdzić jak będzie wyglądał po nałożeniu kolejnej warstwo. W zależności od typu produktu może to różnie wyglądać. Dodatkowym atutem jaki ma puder prasowany jest z pewnością opakowanie. Okazuje się znacznie wygodniejsze niż przy kosmetykach sypkich. Szczególnie jeśli często zabieramy go z sobą w celu naniesienia poprawek w ciągu dnia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here