Świeża skóra twarzy – co wybrać

Świeża skóra twarzy to nie tylko kwestia czystego wyglądu, ale też ważny czynnik, który wpływa na nasze samopoczucie. Dlatego warto o siebie zadbać, szczególnie że mamy mnóstwo kosmetyków, które mogą nam w tym pomóc. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać? Sprawdźmy!

Odpowiedni kosmetyk i właściwe stosowanie

Kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu sądzono, że najlepszym środkiem do odświeżenia i umycia twarzy jest mydło, szare lub jakiekolwiek inne. Dziś już wiemy, że sięganie po takie produkty (bądźmy ostrożni również, kiedy decydujemy się na mydło antybakteryjne, ponieważ z czasem prawdopodobnie zwiększy ono wydzielanie sebum) może wysuszać delikatną skórę, która i tak wystawiona jest na działanie wielu niekorzystnych czynników wynikających z pogody, otoczenia, w którym przebywamy, czy trybu życia, który prowadzimy.

Obecnie, jeżeli zależy nam na świeżej i czystej twarzy, mamy cały arsenał kosmetyków, z którymi udaje się ten cel osiągnąć. Najważniejsze jednak, żeby żele, pianki bądź płyny (w tym micelarne), po które sięgniemy, były dostosowane do potrzeb naszej cery i miały możliwie jak najlepsze składy. Poza tym jeżeli korzystamy z żelu bądź pianki, zacznijmy od zwilżenia skóry wodą (mineralną, termalną, przegotowaną). Świeżość, bez reakcji alergicznych, uzyskamy również ze środkami hipoalergicznymi. Konieczne jest także dokładne i skrupulatne zmycie makijażu. Podpowiadamy też, że kosmetyk, który ma nam zapewnić świeżą skórę twarzy, nie musi kosztować krocie. Często produkty z niższej półki są nie tylko tańsze, ale mają też prostszy i bardziej naturalny skład. Poza tym orzeźwioną cerę osiągniemy, jeżeli będziemy oczyszczali twarz dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

Cynk i kwas salicylowy robią robotę

Przechodząc jednak do konkretnych przykładów – do mycia twarzy i dla świeżości skóry rekomendujemy Garnier żel do mycia twarzy. Garnier Czysta Skóra żel sprawdzi się u osób ze skórą mieszaną. Pomoże również, kiedy nasza cera jest ziemista lub wykazuje skłonności do przetłuszczania się, błyszczenia. To także dobre rozwiązanie, jeśli szukamy kosmetyku myjącego do codziennego użytku, który oczyszcza i zauważalnie zwęża pory. W formule tego produktu znajdziemy kwas salicylowy o właściwościach antybakteryjnych oraz oczyszczający cynk znany z cech regulujących wydzielanie sebum. Garnier Czysta Skóra żel warto docenić również z innych powodów. Ogranicza on powstawanie zaskórników, matuje skórę, dobrze się pieni (łatwo się go aplikuje), ma przyjemny zapach (a do tego po zastosowaniu pojawia się uczucie świeżości) i wygodne opakowanie z pompką. Garnier żel do mycia twarzy powinien być nakładany na zwilżoną cerę, natomiast na koniec należy kosmetyk spłukać obficie wodą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here