Wózki transportowe

Wózki transportowe są niezbędnymi urządzeniami w magazynach, na halach produkcyjnych, w firmach przemysłowych, a nawet w biurach. Wózki różnią się zazwyczaj funkcjonalnością, rozmiarem i obciążeniem – pozwalają usprawnić procesy logistyczne w każdej firmie. Popularnymi typami są wózki transportowe składane, wózki transportowe małe, paletowe, czy też platformowe.

Który wózek wybrać?

Wybór najodpowiedniejszego wózka zależy od tego, jakie przedmioty ma on transportować. Najlepiej wybrać wózek wytrzymały, o odpowiedniej powierzchni. Proste, aluminiowe wózki transportowe przeważnie dźwigają około 80 – 110 kilogramów, nadają się do przewożenia kartonów i paczek. Wózki z platformą to zazwyczaj wózki transportowe składane – przewiozą bardziej różnorodne kształty i większą ilość towarów, np. deski, materiały budowlane. Pomieszczą nawet do 300 kilogramów. Jeśli chodzi o niewielkie przedmioty, sprawdzą się wózki transportowe małe (używane w szkołach, biurach, niewielkich firmach). Wybór zależy głównie od przeznaczenia takiego urządzenia. Na rynku znajdziemy mnóstwo różnorodnych wózków do transportu, z opcją składania lub nie, z uchwytami i specjalnie dopasowanymi kołami itd.

Zastosowanie wózków transportowych

Takie pojazdy umożliwiają lepszą organizację pracy w warsztatach i magazynach – dzięki nim nie trzeba dźwigać własnoręcznie ciężkich towarów. Mniejsze typy sprawdzą się w biurach i niewielkich firmach, natomiast większe z platformami są niezwykle potrzebne w hurtowniach i na halach produkcyjnych i przemysłowych.

Dolly wózek

Dolly wózek jest pewnym rodzajem przyczepy – łączy traktor / samochód ciężarowy i naczepę. Posiada specjalne siodło i dyszel służący do łączenia. Wózek tego typu daje możliwość składania zestawów w celu przewożenia towarów i ładunków ogólnodostępnymi drogami. Bardzo dobrze radzi sobie nawet na nierównych i wyboistych podłożach, ponadto zapobiega zapadaniu się ziemi rolnej (jeśli używa go ciągnik). Używają go kierowcy ciężarówek, rolnicy i właściciele pól uprawnych.

Wózki transportowe mają często dodatkowe funkcje, które wpływają na większą wygodę. Dzięki takim urządzeniom, transport nawet ciężkich i nieporęcznych przedmiotów nie będzie stanowił problemu. Warto zatem postawić na dobrą jakość i funkcjonalność, aby wózek służył przez długi czas i radził sobie w każdych warunkach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here