Gdzie wykorzystuje się drzwi bezramowe

Drzwi przesuwne obecnie stały się częścią wnętrz, ich wykorzystanie ma bardzo szeroki zakres. Jeszcze nie tak dawno można je było zobaczyć jedynie w niektórych meblach, obecnie są także niezwykle często wykorzystywane w aranżacjach wnętrz czy też w projektowaniu budynków.

Dlaczego właśnie drzwi przesuwne?

Powodów, dla których stosuje się drzwi przesuwne jest bardzo wiele. Na pewno jednak do najważniejszych należy zaliczyć to, że znacznie ograniczają ilość przestrzeni potrzebnej do korzystania z nich. Szczególnie w przypadku mebli ma to ogromne znaczenie, można bowiem dowolnie aranżować wnętrza bez zastanawiania się, czy stoją on w odpowiedniej od siebie odległości. Wystarczy jedynie wybrać te z przesuwnymi drzwiami, aby ten problem nie spędzał snu z powiek. Ponadto bardzo dobrze sprawdzają się jako drzwi do pomieszczeń, szczególnie w niedużych wnętrzach. Takie jak drwi przesuwne bezramowe pozwalają również wprowadzić do nich nieco inny charakter, przede wszystkim umożliwiają nadanie wnętrzom więcej przestrzeni czy nawet światła. Odpowiednio zaprojektowane szklane drzwi przesuwne bezramowe pozwalają na stworzenie ciekawych projektów, mogą po zamknięciu wyglądać bowiem jak duża ściana.

Z jakich materiałów wykonuje się drzwi przesuwne

To jaki rodzaj materiałów wykorzystuje się do produkcji drzwi przesuwnych często uzależnione jest od tego, jak będą montowane. Drzwi przesuwne bezramowe mają na przykład pod tym względem nieco ograniczone możliwości. Oczywiście wszystko zależy od zastosowanego materiału. Niektóre z nich bowiem mają cienką ramkę, jednakże zaprojektowaną tak, aby była niewidoczna. Jeżeli zaś stosuje się materiały takie jak szkło, zazwyczaj całkowicie się z nich rezygnuje. Dlatego też ograniczenia dotyczą przede wszystkim wagi pojedynczego panelu drzwiowego jak też jego grubości. Najczęstszym sposobem montażu takich drzwi jest bowiem ich montaż do sufitu i do podłogi, co sprawia, że równo pracują i są o wiele mniej narażone na różnego rodzaju uszkodzenia. Najczęściej poza szkłem stosuje się różnego rodzaju płyty, które są oklejane, dzięki czemu mogą na przykład imitować drewno, są jednak od niego o wiele lżejsze i przede wszystkim o wiele cieńsze, dlatego lepiej nadają się do produkcji takich drzwi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here