Czas na świąteczne wypieki

Gwiazdka coraz bliżej, co łączy się z koniecznością przygotowania wszelkiego rodzaju potraw na wigilijny stół. Listę dań oraz wypieków z reguły tworzy się już kilka tygodni wcześniej, aby wszystkie niezbędne składniki zakupić z odpowiednim wyprzedzeniem, bowiem ich ilość przy jednorazowym zakupie może niektórych przyprawić o zawrót głowy.

Kolacja pod znakiem słodkości

Wspólne świętowanie z rodziną szybko mija przy suto zastawionym stole. Poza tradycyjnymi wigilijnymi potrawami, w każdym domu w okresie świątecznym piekarniki pracują pełną parą, żeby dostarczyć przepysznych ciast. Słodkie wypieki sprawiają, że czuje się atmosferę świąt, a piękne wspomnienia z dzieciństwa wracają z pełną mocą. Każdy ma swój przepis na idealne ciasto, a święta są również doskonałym momentem, kiedy można popisać się przed rodziną oraz znajomymi swoimi piekarskimi umiejętnościami. Kupione ciasta coraz rzadziej goszczą na wigilijnych stołach, nawet osoby bardzo mocno zapracowane w okresie świątecznym starają się nie iść na skróty, które zaoszczędziłby by ich czas. Przygotowane własnoręcznie ciasto smakuje o wiele lepiej, ponieważ w jego przyrządzenie wkłada się nie tylko odpowiednio dobrane składniki, ale przede wszystkim swój trud i uczucie.

Zrobić wcześniej najpotrzebniejsze zakupy

Wiele zakupów spożywczych oraz składników do ciast nie trzeba kupować na ostatnią chwilę, kiedy w sklepach kolejki potrafią ciągnąć się za drzwi wejściowe. Wcześniejsze zaopatrzenie się w takie produkty jak np. wanilia w laskach pozwoli uniknąć niepotrzebnego pędu do sklepu. Warto w okresie świątecznym inwestować w naturalne dodatki do ciast dla podkreślenia ich słodkości, a nie ograniczać się jedynie do dodatków z torebki. Cukier wanilinowy w czasie świąt będzie sypał się gęsto, jednak waniliowym on nie jest. Kupiona z wyprzedzeniem wanilia w laskach pozwala na wcześniejsze przygotowanie cukru waniliowego, który podkreśli smak wypieków oraz stworzy w każdym domu niepowtarzalną świąteczną atmosferę. Wanilia w laskach sprawdzi się również doskonale, jako element dekoracyjny na świątecznym stole – nie wszystko musi iść do ciasta. Na święta stoły nie muszą uginać się tylko i wyłącznie od potraw, których przygotowanie w nadmiarze może skutkować tym, że nie wszystko zostanie skonsumowane.

Bez wątpienia wypiekami można miło dopełnić wspólnie spędzony czas, jednak przygotowanie ciasta w pośpiechu może być źródłem nie tyle co niepotrzebnego stresu, ale i nieodpowiedniego doboru składników. Do świątecznego szaleństwa zostało jeszcze trochę czasu, dlatego warto go wykorzystać na wcześniejsze stworzenie planu, który pozwoli nam zaimponować gościom oraz spokojnie „przeżyć” święta.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here