Czym jest sildenafil

Sildenafil jest stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji u mężczyzn, a także w celu poprawy zdolności do wykonywania ćwiczeń fizycznych u osób dorosłych z tętniczym nadciśnieniem płucny. Dzieci zazwyczaj nie powinny przyjmować sildenafilu, ale w niektórych przypadkach lekarz może zdecydować, że sildenafil jest najlepszym lekiem w leczeniu. Sildenafil należy do klasy leków zwanych inhibitorami fosfodiesteraz. Leczy on zaburzenia erekcji poprzez zwiększanie przepływu krwi do penisa podczas stymulacji seksualnej. Ten zwiększony przepływ krwi może spowodować erekcję.

Jak należy stosować ten lek?

Sildenafil jest dostępny w postaci tabletek i zawiesiny do przyjmowania doustnego. Jeśli przyjmujesz sildenafil w celu leczenia zaburzeń erekcji, postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza i wskazówkami zawartymi na opakowaniu tabletek. Tabletki należy przyjmować w razie potrzeby przed aktywnością seksualną. Najlepszy czas na przyjęcie leku to około 1 godzina przed aktywnością seksualną, niemniej jednak można go także przyjąć w dowolnym momencie od 4 godzin do 30 minut przed aktywnością seksualną. Sildenafilu zazwyczaj nie należy przyjmować częściej niż raz na 24 godziny. Jeśli cierpisz na pewne schorzenia lub przyjmujesz ściśle określone leki, lekarz może zalecić ci rzadsze przyjmowanie tej substancji. Sildenafil można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia. Jednakże, jeśli przyjmiesz go z wysokotłuszczowym posiłkiem, lek zacznie działać dłużej. Jeśli natomiast przyjmujesz sildenafil w celu leczenia PAH to prawdopodobnie lekarz zaleci Ci, aby przyjmować go trzy razy dziennie z posiłkiem lub bez posiłku. Należy go brać mniej więcej o tej samej porze każdego dnia, w odstępie około 4 do 6 godzin.

Nie można lekceważyć zaleceń lekarza

Powinno się dokładnie przestrzegać zaleceń podanych na etykiecie recepty i poprosić lekarza lub farmaceutę o wyjaśnienie wszelkich niezrozumiałych fragmentów. Sildenafil należy przyjmować dokładnie według zaleceń. Nie należy przyjmować większej lub mniejszej dawki leku ani częściej niż zalecił lekarz. Jeśli przyjmujesz sildenafil z powodu zaburzeń erekcji, lekarz poleci Ci rozpoczęcie przyjmowania leku od średniej dawki i będzie zwiększał lub zmniejszał dawkę, w zależności od Twojej reakcji na lek. Poinformuj lekarza, jeśli substancja nie działa na Ciebie dobrze lub jeśli zaobserwujesz działania niepożądane. Jeśli przyjmujesz sildenafil z powodu nadciśnienia tętniczego, powinieneś wiedzieć, że lek ten kontroluje PAH, ale go nie leczy. Należy kontynuować przyjmowanie sildenafilu, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze. Nie należy przerywać stosowania kuracji bez porozumienia z lekarzem.

Zachęcamy do zapoznaniem się z tabletkami MAXON, które są lekiem na poprawę erekcji i zawierają w sobie sildenafil – https://maxonforte.pl/sildenafil-substancja-stosowana-leczeniu-impotencji-zaburzen-erekcji-u-mezczyzn/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here