dywan dziecięcy

Niektórzy unikają dywanów w swoim domu, chociażby dlatego że gromadzą kurz i roztocza. Gdy któryś z domowników jest alergikiem, nie jest to najlepsze rozwiązanie. Jeżeli chodzi o dywan w pokoju dziecięcym, ma on za zadanie spełniać konkretną funkcje. Mianowicie ma chronić dziecko, przed bolesnym upadkiem, ma sprawiać żeby dziecku nie było zimno podczas zabawy na podłodze.

Jakie są rodzaje dywanów do pokoju dziecięcego?

Z dywanów, które mają szanse spełnić swoje zadanie w pokoju dziecka, możemy wymienić:

dywan wełniany, jest to jeden z popularniejszych dywanów dostępnych w sklepach. Wełna jest wykorzystywana do produkcji dywanów od dawna. Jej zaletą jest to, że jest trwałym materiałem, bardziej odpornym na ogień niż inne materiały. Dodatkowo zapewnia odpowiednią sprężystość,  znakomitą izolację, zarówno termiczną i akustyczną.
Jest łatwy do utrzymania w czystości, co ma znaczenie w przypadku dywanu, który ma się znaleźć w pokoju dziecięcym. Jedyna jego wada to to, że wełna jest silnym alergenem. Nie może znaleźć się w pokoju dzieci – alergików.

dywany dla dzieci, rodzaje

dywan akrylowy, jest alternatywą dywanu wykonanego z wełny. Ma właściwości zbliżone do wełny, dlatego jest świetny zamiennikiem. Jego zaletą jest trwałość i odporność na zabrudzenia. Do tego jego cena jest dużo niższa, niż dywanu wełnianego. Polecany dla alergików, dodatkowo łatwo utrzymać go w czystości. Włókno akrylowe nie sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów i grzybów.

dywan bawełniany, nie jest często spotykany w sklepach. Słynie z tego, że jest odporny zarówno na plamy jak i utratę koloru. Dedykowany również alergikom. Ich wada jest grubość, dywany bawełniane są dość cienkie. Dlatego nie poleca się ich do pokoju dziecięcego. Nie amortyzują upadków i nie izolują od chłodnej podłogi.

dywan poliestrowy, idealny do pokoju niemowlęcia. Nie uczula, świetnie się czyści – można go prać. Co ważne również nie wchłania płynów. Ma również wady. Nie jest trwały, szybko może się wytrzeć i wgnieść.

Przeczytaj też: http://sekundaminuta.pl/dekoracje-scienne-dla-dzieci-czy-to-dobry-pomysl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here