Czym jest ciepły montaż okien?

0
960

Chyba nikt nie ośmieliłby się stwierdzić, że sposób umieszczenia okien w budynku nie ma żadnego znaczenia. Jest on w końcu niesamowicie istotny. Bywa nawet ważniejszy od jakości, wielkości czy wyglądu okien, bo jeśli tylko nie zostaną one prawidłowo zamontowane, domownicy i tak nie będą w stanie właściwie ich wykorzystać. Nikogo raczej nie trzeba do tego przekonywać. Prawidłowy i szczelny montaż okien to coś, na czym powinno zależeć wszystkim domownikom. A jak powinien on zostać przeprowadzony? Istnieje kilka metod montażu okien, jednak jedną z tych najpopularniejszych jest oczywiście montaż ciepły. W rzeczywistości nazwa nie do końca odzwierciedla samą technikę, której mimo tego warto się przyjrzeć. Montaż ciepły polega na montowaniu okien na specjalne taśmy i piankę. Sprawdza się on bardzo dobrze w wielu sytuacjach.

Według tradycyjnej techniki, stosowanej od wielu lat, wszelkie okna przymocowywane są do ściany. Przestrzeń, która występuje między nią a ościeżnicą wypełnia się następnie specjalnym materiałem, czyli zwykle pianą poliuretanową o odpowiednich właściwościach. Tworzywo to fantastycznie radzi sobie z zapewnianiem wysokiej izolacji termicznej, dzięki czemu przez okna nie przedostaje się zimne powietrze, a dom może być optymalnie ogrzewany.

Całe ciepło utrzymuje się w jego wnętrzu. Domownikom pozwala to na sporą oszczędność, gdyż nieszczelne okna bywają powodem większego zużycia energii i tym samym wyższych rachunków. Pianka poliuretanowa nie tylko izoluje przestrzenie termicznie, ale też akustycznie, co może mieć spore znaczenie w przypadku mieszkań umieszczonych w blokach i kamienicach. Kolejną jej właściwością jest doskonała odporność na działanie różnych drobnoustrojów, a w tym głównie pleśni i grzybów. Jeżeli okna zostaną prawidłowo zamontowane przy jej użyciu, istnieje spora szansa, że nie trzeba będzie ich wymieniać ani naprawiać jeszcze przez długie lata. Ta technika montażu gwarantuje świetną żywotność. Pozwala utrzymać okna w nienaruszonym stanie przez bardzo długi czas – a wszystkim powinno na tym zależeć.

Ciepły montaż okien i okna prawidłowo zamontowane – aby rzeczywiście osiągnąć te dwie wartości, warto również wykorzystać dodatkową metodę montażu, nazywaną montażem warstwowym. Na czym ona dokładnie polega? Otóż w przypadku tej techniki wykorzystaną piankę poliuretanową (nazywaną też pianką PUR) zabezpiecza się od jej wewnętrznej strony dodatkowym materiałem. Może być to albo folia paroszczelna, albo specjalna taśma o właściwym przeznaczeniu. Z zewnątrz natomiast pianka poliuretanowa pokrywana jest innym typem taśmy – taśmą paroprzepuszczalną, która maksymalnie przedłuża jej żywotność i poprawia właściwości materiału. Na tej podstawie powstają aż trzy zabezpieczające warstwy.

Pierwsza z nich ma za zadanie ochronić piankę przed wilgocią, która szczególnie często występuje w łazienkach i kuchniach. Trzecia natomiast, czyli warstwa zewnętrzna wykonana z folii, zabezpiecza piankę przed ewentualnymi opadami. Może też gwarantować jej utrzymanie optymalnej temperatury, która będzie mieć wpływ na jakość i użyteczność samych okien. Wszystkie te metody montażu przeciętnej osobie mogą wydać się dość skomplikowane, ale doświadczony specjalista potrafi wytłumaczyć klientowi dokładnie, na czym one właściwie polegają. Warto też spróbować poszerzyć wiedzę na własną rękę. Pomoże w tym artykuł opublikowany na stronie prawidlowymontaz.pl, który prostym językiem wyjaśnia, jak powinien wyglądać prawidłowy montaż okien.

Zanim człowiek skorzysta z jakiejkolwiek usługi budowlanej, powinien dowiedzieć się mniej więcej, kiedy można uznać, że została ona właściwie przeprowadzona. W przypadku montażu okien spore znaczenie ma dokładne i właściwe zabezpieczenie pianki poliuretanowej, na której montowane będą okna. Musi ona zostać otoczona od wewnątrz i z zewnątrz specjalnymi warstwami. Dzięki nim już zawsze pozostaje idealnie sucha, a to zagwarantuje jej właściwą izolację akustyczną i odpowiednią izolację termiczną.

Źródło: https://prawidlowymontaz.pl/firma/amar

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here