Jak działają rozjaśniacze do włosów

Nie jest tajemnicą, że rozjaśnianie włosów może je uszkodzić, ale to nie znaczy, że nie powinnaś tego robić! W tym przewodniku znajdziesz porady naszych ekspertów, jak chronić włosy podczas rozjaśniania. Za każdym razem, gdy chcesz rozjaśnić włosy, musisz użyć środka rozjaśniającego. Prawdopodobnie słyszałaś, że rozjaśnianie i farbowanie włosów może je uszkodzić. To prawda, środki rozjaśniające są trudne dla Twoich kosmyków. Mogą sprawić, że włosy będą suche, łamliwe, puszące się i podatne na złamania. Jednak stosując odpowiednie środki zapobiegawcze, możesz sprawić, że Twoje włosy będą zdrowe, nawilżone i będą wyglądały jak najlepiej, jeśli zdecydujesz się na rozjaśnianie.

Jak działają rozjaśniacze do włosów?

Rozjaśnianie włosów (zwane też dekoloryzacją) działa podobnie jak zwykła farba do włosów, ponieważ wykorzystuje „wywoływacz” lub „aktywator” (zwykle nadtlenek wodoru) do zmiękczenia i podniesienia otoczki włosa. Na tym jednak podobieństwa się kończą. Zamiast wprowadzać kolor do łodygi włosa, rozjaśniacz wnika do łodygi i rozprasza cząsteczki koloru, które już tam są. Im więcej cząsteczek koloru zostanie rozproszonych, tym jaśniejsze staną się włosy. Rozjaśnianie jest szczególnie przydatne, gdy chcesz przejść od ciemniejszego koloru włosów do znacznie jaśniejszego. Większość farb do włosów można mieszać z nadtlenkami o większej objętości, aby zapewnić większą „siłę” koloru, ale aby uzyskać najjaśniejsze odcienie koloru włosów, zwykle trzeba najpierw rozjaśnić włosy za pomocą rozjaśniacza. Należy pamiętać, że rozjaśnianie włosów jest bardzo trudnym procesem i może mieć katastrofalne skutki, jeśli nie zachowasz ostrożności.

Cenne wskazówki

Jeśli masz czarne włosy, nie jest dobrym pomysłem, abyś za jednym zamachem zmieniła kolor na platynowy blond. Spowoduje to po prostu wiele złamań i dużą dawkę nieprzyjemnego mosiężnego odcienia. Zamiast rozjaśniać włosy za jednym razem, zacznij koloryzować stopniowo, nie więcej niż o dwa odcienie. Dla większości z nas rozjaśnianie koloru jest synonimem pasemek. Jest to prosty, subtelny sposób na rozjaśnienie włosów i wprowadzenie do nich wielu odcieni. Z czasem, powtarzające się pasemka ustąpią miejsca niemal całkowitemu blondowi, dlatego fryzjerzy często zalecają je jako strategię stopniowego uzyskiwania jaśniejszego koloru włosów. Jeśli już kiedyś farbowałaś włosy na blond, z pewnością musiałaś zmierzyć się z widmem mosiężnego odcienia. Jeśli nie pozwolisz rozjaśniaczowi rozwinąć się przez pełny okres czasu lub jeśli przez przypadek zastosujesz zbyt ciepły dla Twoich włosów odcień blondu, możesz mieć pasemka o pomarańczowym zabarwieniu. Aby zaradzić tej sytuacji, musisz kupić produkt tonujący, który zwalczy złoty odcień i skoryguje kolor.

Zalety rozjaśniaczy do włosów

Rozjaśniacze do włosów to jeden z najprostszych sposobów na rozjaśnienie koloru włosów. Jest szczególnie korzystne dla osób, które mają naturalnie ciemne włosy. Osoby, które mają czarne włosy zazwyczaj nie będą zbyt widoczne, jeśli użyją jakiejkolwiek farby do włosów. To dlatego, że kolor farby do włosów jest znany z tego, że nie ma aktywnej zawartości chemicznej do zrzucania pigmentu włosów. Jeśli jednak ktoś użyje rozjaśniaczy do włosów, rezultaty będą wyglądać jaśniej i wyraźniej. Osoby, które lubią zmieniać kolory włosów, takie jak czerwony, fioletowy i inne, mogą wybielić włosy, aby przyspieszyć zmianę koloru włosów.

Rozjaśniacze do włosów znajdziesz na https://hair-shop.pl/pl/menu/rozjasniacze-do-wlosow-175.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here