jak łączyć kolory

Nie jest łatwo znaleźć rozwiązanie, jeśli chodzi o łączenie kolorów. Najważniejsze jest to żeby nie spieszyć się tutaj. To oznacza, że jeśli wybieramy kolor naszego pokoju to nie kupujemy farby czy tapety od razu. Lepiej będzie się dwa razy zastanowić niż później odmieniać farbę na inną. Nie spieszymy się i analizujemy czy aby na pewno ten kolor ładnie się prezentuje. Trzeba również pamiętać o tym, że kolor, który widzimy na opakowaniu często delikatnie różni się do tego, co znajdziemy w środku.

Jeśli chodzi o łączenie różnych kolorów gdzie chcemy sami stworzyć coś nowego to trzeba będzie naprawdę się na tym znać żeby coś pozytywnego z tego wyszło. W wielu przypadkach nie zaleca się łączenia więcej niż trzech kolorów, dlatego trzeba będzie z tym uważać. Nie chcemy przecież stworzyć sobie koloru, który w żaden sposób nam nie pasuje, ale skoro go zamówiliśmy to trzeba będzie z niego korzystać. Kolorów do wyboru mamy bardzo dużo, co oznacza, że dla każdego znajdzie się taka kombinacja, jaka jest najlepsza.

Jeśli uda nam się stworzyć super kolor z własnego połączenia kilu barw to na pewno inni będą nam tego zazdrościć. W firmach, które zajmują się kolorami mamy mieszalnie farby, dlatego bez problemu można wykonać taki kolor, jaki nas najbardziej interesuje i właśnie, dlatego warto eksperymentować, bo dzięki temu odnajdziemy odpowiedni kolor dla siebie.

Łączenie kolorów w naszych wnętrzach

kolory

Jeśli tworzymy właśnie łazienkę, która ma być w kolorze białym to czy to nie będzie zbyt monotonne rozwiązanie? Oczywiście, że będzie, dlatego trzeba z białym połączyć inne kolory. Jakie to kolory? Na pewno nie jakieś odcienie jasnych kolorów, bo nadal nie będą się one wyróżniały na tle innych. My musimy wybrać sobie kolory nawet bardzo jaskrawe, które będą kontrastowały z tym białym. Może być to nawet kolor czarny.

W przypadku łazienki mamy dodatki w takim kolorze jak kubki czy deska sedesowa i wtedy całość zaczyna wyglądać o wiele lepiej, a my jesteśmy z tego powodu o wiele bardziej zadowoleni. Warto, zatem zastanowić się nad tym, w jaki sposób łączyć kolory żeby można było uzyskać jak najlepsze efekty. Wiele osób tworzy bardzo nudne wnętrza, ale my na pewno tego nie chcemy. My chcemy mieć wnętrze, które sprawia, że czujemy się wyjątkowo.

Dobieramy odpowiednie kolory

Nie jest łatwo wśród tych wszystkich kolorów dobrać coś, co będzie wyglądało idealnie w naszym wnętrzu. Jedne kolory pomniejszają pomieszczenie, a inne powiększają. Dla przykładu pomalowanie ścian na kolory cieple pomniejsza je, dlatego jeśli mamy małe mieszkanie to nie ma sensu stawiać jedynie na taki kolor. Całość może i będzie przytulna, ale z drugiej strony nie będzie wyglądała najlepiej. Jeśli chcemy łączyć własne kolory to otrzymamy paletę, z której warto wybrać do trzech kolorów.

W jaki sposób należy to robić? Dobrym pomysłem jest wybieranie kolorów, które sąsiadują ze sobą. W takiej sytuacji uda nam się uzyskać najlepsze efekty i właśnie niczego nie ryzykujemy. Kolor wnętrza ma ogromne znaczenie, dlatego przy jego wyborze trzeba będzie poświecić trochę czasu. W ten sposób uzyskamy efekty, o jakie nam chodziło, a nasze wnętrze będzie bardzo dobrze dopasowane do potrzeb, jakie mamy. Nie ma znaczenia czy chcemy zmniejszać optycznie pomieszczenie czy powiększać.

salon

Przy pomocy palety z kolorami wybierzemy to, co jest najlepszej dla nas. Jeśli źle wybierzemy kolory to farba nie kosztuje na tyle dużo żeby nie było nas stać na zmiany. Nie zawsze wszystko udaje się za pierwszym razem, dlatego trzeba próbować do skutku, a wtedy uda nam się osiągnąć cel i będziemy bardzo zadowoleni z tego, że stworzyliśmy super wnętrze.

Nasze kolorowe wnętrza

Często boimy się eksperymentować z wnętrzem i kolorami, a szkoda, bo można dzięki temu stworzyć takie połączenie kolorów, jakim nikt inny nie będzie mógł się pochwalić. Będziemy mieć coś niesamowicie oryginalnego, a przecież na tym nam zależy. Kolor, który dobrze pasuje do wnętrza powoduje, że my czujemy się lepiej. Mamy lepsze samopoczucie i chętniej będziemy przebywać w takim pomieszczeniu.

To oznacza, że trzeba będzie się przyłożyć do wyszukiwania i łączenia jakiś bardzo ciekawych kolorów. Inaczej wybieramy kolory do mieszkania, a inaczej wybieramy do dużego domu. W jednym i drugim przypadku chcemy osiągnąć całkowicie inne efekty, dlatego nie ma się, co dziwić, że często przy wyborze kolorów trzeba trochę dłużej przysiąść. Tylko w ten sposób będziemy bardziej pewni, że otrzymaliśmy dokładnie takie połączenie, na jakim tak bardzo nam zależało.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobić taras
Następny artykułJak wyciąć dynie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here