taras

Wykonanie tarasu jest trudne i łatwe jednocześnie. Wszystko będzie zależne od tego jak jesteśmy do tego przygotowani. Chodzi tutaj o narzędzia, które są bardzo potrzebne. Oczywiście bardzo istotne będzie tutaj posiadanie doświadczenia albo, chociaż małej wiedzy. Jeśli tej wiedzy nie posiadamy to nie pozostaje nam nic innego jak zacząć szukać gotowych projektów w Internecie. Później już jest o wiele łatwiej.

Przygotowanie terenu pod taras

Bardzo ważne jest to żeby w odpowiedni sposób przygotować teren, na którym ma znaleźć się taras. Nie można o tym zapominać, bo inaczej nie będzie to wyglądało najlepiej. Najważniejsze jest to żebyśmy wyrównali teren. Im większa różnica tym więcej ziemi trzeba zdjąć albo dodać. To wszystko będzie już zależne czy chcemy żeby taras był wyżej czy jednak ma zostać na poziomie tym samym, co dom. W wielu przypadkach do takiego wyrównania terenu konieczne jest wezwanie ekipy ze sprzętem budowlanym.

Wystarczy zwykła mała koparka i już mamy ułatwioną pracę. Poziom trzeba dokładnie odmierzyć, trzeba zrobić spadki w odpowiednim miejscu i trzeba zrobić odpływy. W czasie deszczu taras nie będzie tonął w wodzie, bo przecież tego nie chcemy. My chcemy żeby to wszystko wyglądało bardzo estetycznie. Tutaj wygląda to tak, że im mamy większy teren, na którym ma znaleźć się taras tym więcej czeka nas pracy. Warto również utwardzić teren, na którym ma być taras. Jeśli jest tam ziemia albo jest nie do końca twarda ziemia to nie pozostaje nam nic innego jak zrobić tam utwardzenie.

Niektóre osoby decydują się nawet na wykonanie wylewki, ale to zajmuje sporo czasu i jest kosztowne. Trzeba po prostu sprawdzić czy potrzebne jest takie utwardzenie czy nie. Nie ma sensu robić czegoś na wyrost, jeśli można zaoszczędzić pieniądze i czas. Im mamy mniej czasu na wykonanie zadania tym bardziej trzeba go oszczędzać. Na pewno znajdziemy takie rozwiązanie, które jest dla nas najbardziej praktyczne.

Robimy nasz taras

taras ogrodowy

Jeśli mamy wylewkę to mamy ułatwione zadanie, bo na tym układamy czy to deski tarasowe czy płytki. W przypadku nie posiadania wylewki trzeba będzie wszystko przygotować we własnym zakresie. Idealnie nadają się do tego legary. Będziemy je układać w tej samej odległości tak żeby podłoga była jeszcze bardziej stabilna. Im grubsze posiadamy deski tym mniej legarów jest nam potrzebnych.

Pamiętajmy o tym żeby legary układać na suchym podłożu, bo inaczej nam zgniją przez sezon. Musimy również pamiętać o tym żeby legary były naprawdę bardzo dobrze zabezpieczone przez robactwem i grzybami. Wtedy całość wytrzyma długie lata, a my tego właśnie oczekujemy. Nie ma żadnego problemu żeby dobrać takie materiały, jakie idealnie nadają się do wykonania tarasu.

Trzeba się zastanowić nad tym czy taras ma mieć własne zadaszenie czy postawimy tam parasol albo parawan? Na pewno własna konstrukcja zadaszenia jest estetyczniejsza, ale również jest kosztowna i czasochłonna, dlatego nie pozostaje nam nic innego jak dobrze się nad tym zastanowić i wszystko sobie przeliczyć. W tej sytuacji wybierzemy to, co jest dla nas najbardziej praktyczne.

Wybór materiałów

Trzeba zastanowić się czy wybieramy zwykłe deski czy tarasowe? Te drugie są droższe, ale o wiele bardziej trwałe i estetyczne. To oznacza, że trzeba będzie bardzo dokładnie przyjrzeć się dostępnej ofercie tak żeby wybrać z niej to, co najlepsze. Wiele osób wybiera deski tarasowe, ponieważ mają specjalne odprowadzania wody, co oznacza, że nie będą narażone na gnicie, a poza tym chodzenie po nich, kiedy są mokre jest o wiele bardziej bezpieczne. Nie są po prostu takie śliskie.

jak zrobić taras

Dodatków warto wspomnieć o tym, że typowe deski tarasowe są impregnowane, co oznacza, że wytrzymają długie lata. Nie trzeba ich dodatków malować i nic z nimi robić. W przypadku zwykłych desek czeka nas wiele pracy zanim uda nam się je zaimpregnować. Trzeba się zastanowić czy my mamy na to czas, bo przecież nie zawsze to wszystko wygląda tak dobrze. Materiałów do wyboru mamy bardzo dużo i co ważne bardzo często można będzie znaleźć oferty promocyjne.

Wszystko zależne jest od tego czy materiały kupujemy na wiosnę, kiedy ruszają wszystkie prace w ogrodach czy kupujemy na jesień, kiedy ludzie wybierają opał na zimę, a nie deski na taras. Trzeba być na bieżąco z ofertami, a wtedy przekonamy się, co nam się bardziej opłaca, a co nie. Na pewno wtedy wybierzemy coś, co sprawi, że nasz taras będzie prezentował się bardzo oryginalnie. Na tym nam właśnie najbardziej zależy i jeśli się postaramy to nasz cel będzie w tu procentach osiągnięty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here