jak podkrecic procesor

Osoby, które posiadają komputery dobrze wiedzą, że nigdy ich moc nie jest taka jak trzeba. Mało, kto jest w stu procentach zadowolony z tego, co ma. Zawsze zaoszczędziliśmy na czymś i teraz za to płacimy. Gry nie chcą działać jak należy albo komputer nie pracuje zbyt szybko. W wielu przypadkach zwłaszcza procesor można będzie podkręcić, czyli zwiększyć jego moc. Problem polega tylko na tym, że jeśli mocno będziemy chcieli podkręcić taki procesor to trzeba się liczyć z tym, że automatycznie wzrośnie jego temperatura.

Jeśli temperatura jest zbyt wysoka to niestety, ale trzeba będzie zrobić dodatkowe chłodzenie. Wiele osób o tym zapomina, że jedno wiąże się z drugim tym samym dochodzi do szybkiego uszkodzenia procesja. Zamiast mieć super komputer, który będzie szybszy tak naprawdę szukamy procesora, bo ten do niczego się już nie nadaje. Tak to właśnie wygląda, dlatego trzeba będzie uważać jak poodkręcamy procesor żeby sobie pomóc, a nie zaszkodzić. Tylko wtedy będziemy w stu procentach zadowoleni, jeśli efekt naszej pracy będzie zadowalający.

Na co trzeba uważać podkręcając procesor w komputerze?

Zawsze trzeba sprawdzać temperaturę procesora. Można do tego celu wykorzystać wiele programów, które musimy mieć uchronienie i w ten sposób testujemy procesu i wijemy czy przypadkiem nie dochodzi do jego przegrzania. Takie programy są darmowe, dlatego każdy znajdzie jakiś dla siebie. Zawsze, ale to zawsze trzeba będzie ustawiać napięcie, które jest dla procesora bezpieczne. Nie przesadzamy z tym, bo może się to dla naszego komputer źle skończyć, a przecież nie o to nam chodzi.

Wiele osób zapomina również o tym, że istotne będzie dopasowanie zasilacza do mocy komputera, w którym jest podkręcamy procesor. Moc to zwiększona ilości energii i zasilacz musi mieć jej zapisać żeby dobrze działał. Plusem podkręcania procesora jest to, że nikt nie jest w stanie nam udowodnić, że to robiliśmy, a zatem jeśli nasz komputer jest na gwarancji to na spokojnie można będzie bawić się w zwiększanie jego mocy.

procesor

Zapewne wiele osób zastanawia się teraz, co oznacza zwiększanie w bezpieczny sposób napięcia? Trzeba zacząć od standardu, czyli tego, co wskazuje nas procesor po obciążeniu. Jeśli chcemy podwyższa taktowanie procesora to robimy to o 50 czy o 100MHz. Napięcie będziemy ponosić o 0,025V.

Podkręcanie procesora w komputerze

Ze wszystkim trzeba uważać, bo to na ile można sobie pozwolić z pokręceniem procesora zależne jest od tego, jaką mamy firmę. Im lepszy producent tym większa jest szansa na to, że nam się to uda. Zdarza się tak, że płyty główne nie będą działać pod takich ustawieniach na nowo i co wtedy? Niestety, ale trzeba będzie wrócić do tego, co było wcześniej. Jeśli mamy właśnie taki problem, że komputer nie chce zaskoczyć, nie chce się uruchomić to trzeba będzie wyjąć baterię z płyty na kilkanaście minut.

Po tym czasie wszystko powinno wrócić do starych ustawień i komputer na nowo, ale po staremu będzie działał. Zawsze trzeba uważać i nigdy nie należy przesadzać, bo takie podkręcenie procesora może się dla naszego komputera zakończyć bardzo źle. Jeśli będziemy to robić rozsądnie i powoli to szanse na uzyskanie bardzo dobrego efektu są naprawdę duże.

Testowanie komputera do podkręceniu procesora

Trzeba będzie używać specjalnych programów do sprawdzania stabilności naszego procesora. To bardzo ważne żeby z takiego programu korzystać. Musimy od razu go zainstalować i po uruchomieniu komputera trzeba będzie go uruchomić. Jest na rynku wiele programów, które będzie można wykorzystać, dlatego bez większych problemów coś dla siebie znajdziemy. Najważniejsze jest to żeby w określonym czasie testować nasz komputer.

płyta główna

W fazie początkowej wystarczy to zrobić przez maksymalnie trzydzieści minut. Jeśli już mamy końcowe taktowanie procesora to wtedy takie minimum sprawdzania jego stabilności to trzy godziny. Tak naprawdę im dłużej to robimy tym bezpieczniej dla komputera, dlatego nie można o tym zapominać. Tylko w ten sposób będziemy wiedzieć czy dzieje się coś złego z komputerem i procesor i jeśli widzimy, że coś jest nie tak jak trzeba to musimy szybko działać.

Efekt końcowy takiego podkręcania może być bardzo różny, dlatego im będziemy bardziej ostrożni tym lepiej dla nas. Te osoby, które chcą osiągnąć efekty bardzo szybko i nie sprawdzają tego, co się dzieje niestety, ale często muszą płacić za nowy sprzęt, dlatego my powinniśmy postępować inaczej i wtedy zagrożenie jest o wiele mniejsze. Na pewno nie chcemy zbyt wiele ryzykować, dlatego trzeba wszystko robić powoli.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak pisać cv
Następny artykułJak ugotować parówki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here