jak pisać cv

Niemal każdy z nas szuka dziedziny, w której będzie czuł się najlepiej. Kluczowe jest to, aby wykorzystywać swoje umiejętności i doświadczenie. Im więcej wiedzy teoretycznej zdobywamy, tym lepiej radzimy sobie z zajęciami praktycznymi. Bardzo ważne jest to, aby wyznaczać sobie cele, a także nie poddawać się, gdy spotykamy na swojej drodze drobne niepowodzenia. Każdy z nas popełnia błędy, dlatego nie warto zamartwiać się na zapas.

Życie polega na szukaniu nowych rozwiązań, ciągłym próbowaniu i ulepszaniu siebie. W dzisiejszych czasach mamy wiele możliwości, które warto wykorzystać do poznania nowych zagadnień. Jeżeli chcemy zyskać stabilne zatrudnienie to warto rozejrzeć się za dodatkowymi kursami, praktykami, szkołami i tak dalej. Nigdy nie jest za późno na naukę.

Cały czas możemy sięgać po nowe źródła i wykorzystywać poznane już sposoby. Jeżeli chodzi o pracę to warto skupić się na tym, co tak naprawdę chcemy w życiu robić. Zawód może wiązać się z naszą pasją, odczuciami oraz potrzebami. Dobrze jest się określić i wybrać takie stanowisko, które da nam dużo satysfakcji.

Pierwszym krokiem, który musimy podjąć jest zapoznanie się z wybranymi ogłoszeniami. W sieci znajdziemy wiele kategorii i dziedzin, spośród wybierzemy interesujące rozwiązanie. Następnie musimy przygotować wszystkie niezbędne dokumenty aplikacyjne. W tym przypadku powinniśmy zwrócić uwagę na treść ogłoszenia i wymagania pracodawcy. W swoim życiorysie warto uwzględnić pozycje, które zostały przedstawione w danej ofercie.

piszemy cv

Jak pisać CV?

Po pierwsze musimy zaopatrzyć się w odpowiedni program, z pomocą którego stworzymy profesjonalny dokument. Obecnie możemy wykorzystać gotowe strony internetowe, kreatory, czy też programy, które pobierzemy za darmo na swoje urządzenie. Następnie musimy przemyśleć, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Warto zainspirować się gotowymi szablonami, czy też przejrzeć dokumenty, które zamieścili użytkownicy w sieci. W ten sposób dowiemy się, które elementy są niezbędne, a także w jakiej kolejności należy zamieścić wszelkie treści.

Na początku skupiamy się na danych osobowych. Powinniśmy wziąć pod uwagę: imię, nazwisko, e-mail, telefon, datę urodzenia, miejsce zamieszkania. Dzięki temu pracodawca będzie mógł szybko i sprawnie się z nami skontaktować. Idąc dalej musimy uwzględnić nasze dotychczasowe doświadczenie. Tutaj warto zwrócić uwagę na elementy, które będą ważne w przypadku wybranej oferty. Nie powinniśmy wypisywać wszystkiego, co przyjdzie nam do głowy. Musimy skupić się na danym stanowisku i doświadczeniach, które się na nim przydadzą. Powinniśmy uwzględnić poprzednie miejsca pracy oraz praktyki, staże. Kolejnym etapem jest wpisanie wykształcenia.

W tym polu uzupełniamy lata edukacji oraz wyróżniamy kierunki i poziom wykształcenia. Następnie przechodzimy do znajomości języków obcych, gdzie zaznaczamy znane nam języki obce oraz ich poziom. Po wypełnieniu tej informacji możemy przejść do umiejętności. Jest to bardzo ważny punkt, gdzie musimy zaznaczyć wszystko, co potrafimy. Tutaj musimy wyróżnić się oryginalnością i pomysłem. Nie warto wpisywać standardowych umiejętności, z których korzysta większość kandydatów.

Im bardziej się wyróżnimy, tym większe prawdopodobieństwo, że zostaniemy później zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Warto zatem skorzystać z internetu oraz własnych przemyśleń. Z pomocą dodatkowych źródeł możemy wyszukać ciekawe i intrygujące umiejętności. Oczywiście musimy pisać zgodnie z prawdą, ponieważ z czasem wszystko co napisaliśmy może zostać sprawdzone w praktyce.

cv

Po uzupełnieniu umiejętności przechodzimy do szkoleń i kursów, gdzie wpisujemy wszystkie certyfikaty, uprawnienia i tak dalej. Kończąc nasz dokument musimy uwzględnić zainteresowania. Tutaj również warto umieścić coś, co wyróżni nas spośród innych kandydatów. Najlepiej będzie, gdy dokładnie przemyślimy, co lubimy robić w wolnym czasie. Kino, czytanie książek, czy ogólne pojęcie sportu jest oklepane i nieciekawe. Zamiast tego możemy zaznaczyć coś, co naprawdę chętnie poznajemy.

Możemy to być na przykład: baristyka, social media, behawiorystyka zwierząt, rzeźbiarstwo, modelowanie 3D, pisanie wierszy, astronomia, skoki na spadochronie i wiele wiele innych. Jeżeli chcemy znaleźć coś nietuzinkowego, to warto przemyśleć wszystko, co już udało nam się zrobić. W ten sposób wrócimy do wspomnień, przeanalizujemy nasze działania i uda nam się pochwalić czymś, co świetnie nam wychodzi. Dobrze będzie, gdy nasze hobby będzie powiązane ze stanowiskiem, które wybraliśmy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here