Jak Roton K2 pomaga wyczyścić felgi

Koła są jednym z elementów auta, które zwracają dużą uwagę otoczenia. Stąd w wielu nowoczesnych pojazdach fabrycznie zakładane są felgi aluminiowe, ponieważ robią znacznie większe wrażenie niż stalowe z kołpakami. Jasne koła szybko jednak ulegają zabrudzeniom, które niejednokrotnie trudno usunąć. Nawet myjnia bezdotykowa czy automatyczna nie zawsze potrafi dać sobie z nimi radę. Dlatego też w handlu dostępne są preparaty takie jak Roton K2, specjalne żele ułatwiające usuwanie brudu z każdego zakamarku felgi.

Trudności z czyszczeniem felg

Jeżeli mamy koła aluminiowe o prostym wyglądzie, to zapewne będziemy w stanie dojść w każde miejsce i usunąć brud, na przykład za pomocą szmatki. Jednak felgi coraz częściej posiadają bardzo skomplikowane wzornictwo, co znacznie utrudnia ich skuteczne czyszczenie. Nie jest to jednak problem, gdy zastosujemy preparat taki jak Roton K2. Wystarczy rozpylić go na całą powierzchnię, a następnie odczekać kilka lub kilkanaście minut. Aby efekt był lepszy, dobrze przed użyciem z grubsza opłukać koło wodą, by usunąć stałe zabrudzenia. Po użyciu specyfiku zaczniemy obserwować, jak cała felga pokrywa się charakterystycznym czerwonym kolorem. Stąd też preparaty te można niejednokrotnie kupić pod nazwą żeli „z efektem czerwonej felgi”. Jest to efekt rozpuszczania brudu przez Rotona K2. Zanieczyszczenia te to przede wszystkim pył z klocków hamulcowych, a także różnego rodzaju zanieczyszczenia drogowe, które w czasie jazdy koła zbierają z ulic. Po upływie wymaganego czasu pozostaje już jedynie opłukać felgi intensywnym strumieniem wody, by znów zaczęły wyglądać jak nowe.

Czyszczenie bezpieczne dla kół

Wykorzystując specyfiki powodujące „efekt czerwonej felgi” nie szkodzimy ani ich materiałowi, ani też ogumieniu. Jedyne co zostanie rozpuszczone to zgromadzony na powierzchni brud. Dodatkowo Roton K2 pozwala nam uniknąć zarysowań i uszkodzeń kół, które mogą pojawić się w czasie nieostrożnego czyszczenia mechanicznego. Jest jeszcze jeden istotny powód, dla którego żele do mycia felg są bardzo pomocne. Otóż wystarczy nanieść je na powierzchnię i odczekać kilka minut, to wszystko. Mając koła o bardzo intensywnym wzornictwie, trudno byłoby nam dostać się w każde miejsce. Oznaczałoby to konieczność spędzenia nawet kilkudziesięciu minut, przy czyszczeniu tylko jednej felgi. Nigdy też nie udałoby się nam usunąć brudu z absolutnie każdego miejsca. Korzystając Rotona K2 nie musimy tracić czasu ani siedzieć długo w niewygodnej pozycji, by doprowadzić felgi do idealnego stanu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here