jak skopiować tekst z pdf

Od zawsze chciałem być mechanikiem samochodowym. Niestety, jestem dość młodym mężczyzną, więc gdy osiągnąłem wiek, w którym mogłem już pracować, samochody były już na takim poziomie zaawansowanie, że otwierając maskę nowych aut, ciężko było mi się w tym na początku połapać. Niestety, ale ten zawód na dzień dzisiejszy oblegany jest przez osoby starsze, osoby posiadające już wieloletnie doświadczenie w naprawianiu pojazdów samochodowych.

W moim rozumieniu od zawsze przodowała myśl, że nigdy nie dorosnę do ich poziomu i nigdy nie będę tak dobrym fachowcem jak oni. Tłumaczyłem sobie to tym, że ci aktualnie dziś starzy fachowcy, w momencie, kiedy przemysł samochodowy rozwijał się, oni dorastali wraz z nim. Mieli kontakt z samochodami mało skomplikowanymi, które jak oni sami mieli w zwyczaju mówić, że można było je naprawić dwoma kluczami. Następnie byli naocznymi świadkami rozwoju motoryzacji, dorastali z coraz to nowszymi rozwiązaniami, widzieli je na własne oczy.

Nie zostali oni nigdy wrzuceni na głęboką wodę mechaniki, oni po prostu dorastali wraz z rozwojem przemysłu motoryzacyjnego. Działało to na ich korzyść, widzieli wiele, zdobywali doświadczenie, nic nie mogło ich zaskoczyć. Działało to niestety też w drugą stronę, ci sami fachowcy, którzy rozbierali i składali samochody praktycznie z zamkniętymi oczami. Potrafili naprawdę wszystko naprawić, sprawić, aby z samochodu, który nie odpala, stworzyć króla szos.

plik pdf

Jednocześnie nie potrafili oni wykonać nawet najprostszych czynności, gdy posadziło się ich przed komputerem. Większość z nich włączając komputer syna, czy córki, nie wie nawet jak przeczytać najnowsze wiadomości ze świata. Nie wiedzą oni co to jest poczta elektroniczna, nie wiedzą, że rachunki można płacić przez internet. Dlaczego tak się dzieje? Właśnie dlatego, że nie dorastali z technologią. Gdy byli już w trochę starszym wieku, dopiero wtedy wychodziły pierwsze komputery, ich już to nie obchodziło, dla nich nie były ważne gry, siedzenie przed komputerem.

Nie było im to w życiu do niczego potrzebne, nie widzieli w tym żadnego potencjału. Z kolei dla nas, dzieciaków, było to coś niesamowitego, znaliśmy każdą premierę nowej płyty głównej, lub innych podzespołów. Jeśli chodzi o osoby starsze, to pośród nich możemy również odnaleźć wyjątki. Osoby, które pomimo swoich lat, chcą rozwijać się komputerowo, chcą iść z duchem czasu. Właśnie dla nich stworzone są specjalne kursy komputerowe, gdzie między innymi mogą dowiedzieć się jak skopiować tekst z pdf.

Dowiedzą się tam, że żeby wykonać tą pozornie dla nas prostą czynność, muszę wykonać parę kroków. Jeśli zatem chcielibyśmy wytłumaczyć takiej osobie jak to zrobić, musielibyśmy rozłożyć ten proces na kilka części. Musimy nauczyć naszego ucznia, że żeby skopiować dany tekst, musimy go najpierw określić. Musimy wiedzieć, jaką część tekstu chcemy mieć skopiowaną i gdzie się on kończy. Następnie korzystając z myszki lewego przycisku myszy musimy nasz pożądany tekst zaznaczyć.

Po czym poznać, że nasz tekst jest zaznaczony?

Otrzyma on niebieskie podświetlenie, co zdecydowanie mocno wyróżni go na tle pozostałego tekstu. Następnie w dalszym ciągu używając myszki, musimy na ten podkreślony tekst najechać kursorem i wciskając prawy przycisk myszy wybrać opcję kopiuj. Z tak skopiowanym tekstem możemy już zrobić dosłownie wszystko. Proste, prawda? I teraz przechodząc do meritum, dla nas, ludzi którzy dorastali wraz z rozwojem komputerów, takie czynności będą banalnie proste.

tekst z pdf

Właśnie dlatego, że zdążyliśmy przyzwyczaić się do takich sprzętów, znamy każdą nowinkę na ich temat. Dla osób starszych, może być to czarną magią i nie możemy nigdy dziwić się, że czegoś co dla nas jest proste, oni nie potrafią wykonać. Dorastanie z jakąś technologią sprawia, że mamy dużo większe pojęcie ma te tematy, niż ludzie, którzy w momencie dorastania mają już gotowy i rozwinięty produkt. Nie oznacza to jednak, że nie możemy się przystosować i poświęcić nauce. Oczywiście, że możemy, choć pewnie przyjdzie nam to stosunkowo trudniej niż innym.

Pamiętajmy też, że środowiska i epoki powinny się ze sobą zgrabnie łączyć. Pomagając sobie z niektórymi pytaniami, możemy dużo więcej osiągnąć, niż działając w pojedynkę. Wzajemna nauka, to coś co może bardzo szybko zaprocentować bardzo szybkim rozwojem osobistym. Każde pokolenie ma w tym temacie coś do zaoferowania, pamiętajmy więc, że jeśli pomożemy zatrzeć tę niewidzialna różnice między pokoleniami, działamy na naszą obopólną korzyść i w przyszłości na pewno to zaprocentuje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here