mapa świata na ścianę

Dziecięcy pokój ma gwarantować bezpieczne i przytulne miejsce do odpoczynku, zabawy i nauki, dlatego tak ważny jest aranż wnętrza. Warto zwrócić uwagę na harmonijność kolorów, dobrze wydzielone strefy, które zwiększą funkcjonalność przestrzeni oraz edukacyjne akcesoria, które pomogą dziecku odrywać świat. Na jakie dodatki warto postawić?

Mapa świata na ścianę – glob w zasięgu dziecięcej ręki

Modne są murale, w których mapa świata na ścianę tworzy efektowną dekorację. Takie wiszące dekoracje kreują w dziecięcej przestrzeni zaskakujący efekt „wow”, ale mają też wymiar edukacyjny. Maluch zapamiętuje kierunki świata i za darmo przyswaja wiedzę z geografii. Mapa na ścianę może tworzyć ciekawe tło do wyeksponowania dziecięcego łóżka czy strefy nauki – z biurkiem i półkami. Do wyboru masz wiele wariantów – od autorskich tapet, przez obrazy, grafiki, a nawet mapy na ścianę z drewna w wersji 3D. Dużą popularnością cieszą się mapy na ścianę do kolorowania oraz takie, które oprócz kontynentów pokazują także ich typową faunę i florę.

Tablice w różnej formie – bawią i rozwijają

Popularne są edukacyjne tablice dla maluszków, które oprócz walorów edukacyjnych dbają także o ich sprawność. Różne śrubki i pokrętła ćwiczą chwyt i wzmacniają mięśnie palców. Poszczególne sekwencje, jakie należy przejść, pobudzają do pracy umysł i sprzyjają koncentracji. Tablice edukacyjne możesz dopasować do wieku dziecka – niektóre uczą godzin zegarowych, inne alfabetu lub cyfr. Maluszki dobrze bawią się z tablicą, w której należy dopasować do siebie poszczególne formy i umieścić je w odpowiednich otworach. Starsze dzieci mogą korzystać z takich wariantów, które wprowadzają je w arkana ekosystemu, geografii czy ekologicznego stylu życia. Warto zaopatrzyć również dziecko w tablicę, na której będzie mógł rysować i pisać.

Ściana kredowa – miejsce do nauki i ekspresji

Taka ściana to frajda dla każdego dziecka, niezależnie od jego wieku. Kolorowe kredy pomogą maluszkom tworzyć pierwsze murale ścienne. Dzięki temu nauczą się rozróżniać kolory i stawiać pewniejsze kreski. Starsze dzieci mogą potraktować kredową ścianę jako wsparcie w nauce. Zapisywanie trudnych do zapamiętania słówek z obcego języka czy też wzorów matematycznych pomoże im utrwalić skutecznie wiedzę. Kredowa ściana czy tablica to również miejsce na twórczą ekspresję. Ciekawe hasła motywacyjne, kolorowe mangi czy też dowolne wzory pozwolą Twojemu dziecku się wyrazić. Co więcej, taka dekoracja ścienna może się dowolnie zmieniać!

Obrazy i grafiki – dekoracje, które utrwalają wiedzę

Są doskonałą dekoracją modnych wnętrz dziecięcych, urządzanych w stylu boho, rustykalnym czy nowoczesnym. Prezentują najczęściej urocze zwierzęta, samoloty i balony czy też przyrodę, dlatego tak chętnie są stosowane w tworzeniu leśnych pokojów dziecięcych. Uczniowie lubią grafiki z napisami lub edukacyjne plakaty, które eksponują wybrane gatunki zwierząt i roślin, kreatywny alfabet czy też mapę świata. Modne są ścienne galerie utworzone z tryptyków lub większej ilości grafik w zupełnie odmiennych rozmiarach. Niektóre z nich pomagają w nauce tabliczki mnożenia, inne w szlifowaniu języka obcego. Wybierz taką wersję, które ściśle wiąże się z zainteresowaniami Twojej latorośli i perfekcyjnie stylem pasuje do jego pokoju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here