Stephen King - książki autora,

Wraz z rosnącą popularnością powieści sensacyjnych, kryminalnych i horrorów, swoich sił w tych gatunkach literackich zaczęło próbować coraz więcej pisarzy. Wyróżnia się wśród nich przede wszystkim twórców skandynawskich, aczkolwiek nie brakuje ich także na polskim rynku. Nikomu nie udało się jednak osiągnąć popularności, jaką może poszczycić się Stephen King – książki autora wciąż przyciągają nowych czytelników. Łączną liczbę sprzedanych na całym świecie egzemplarzy szacuje się na ponad 350 milionów.

Trudne początki

Zarówno Stieg Larsson, jak i Stephen King, zyskali w dzieciństwie możliwość realizacji swojej pasji dzięki otrzymanym w prezencie maszynom do pisania. Twórczość pierwszego z wymienionych autorów powieści sensacyjnych w dużej mierze ukształtowały poglądy krewnych i obserwacje poczynione w młodości. Na swoich osobistych przeżyciach bazował także Stephen King – książki autora stają się tym samym jeszcze bardziej przerażające. Jako mały chłopiec pisarz został porzucony przez ojca; był wówczas również świadkiem tragicznej śmierci kolegi, potrąconego przez pociąg.

Ukończył studia z zakresu anglistyki, co pozwoliło mu zostać nauczycielem. Aby zarobić dodatkowe pieniądze na utrzymanie rodziny, zaczął publikować opowiadania, a wkrótce potem ukazały się pierwsze powieści Stephena Kinga – książki autora szybko osiągnęły niezwykłą popularność. Z biegiem lat pomoc bliskich i międzynarodowe uznanie pomogło mu wyzbyć się choroby – alkoholizm dręczył go przez ponad dekadę. Pisarz przeżył także bardzo niebezpieczny wypadek samochodowy.

Stephen King – książki autora, które zachwycą i przerażą

Mistrz horroru wydał kilkadziesiąt publikacji, zarówno powieści, jak i zbiorów opowiadań. Największym uznaniem cieszą się starsze teksty Stephena Kinga – książki autora są publikowane po dziś dzień, jednak wielu jego fanów twierdzi, że najnowsze pozycje nie mogą się równać z “Lśnieniem” czy “Misery”. Wiele powieści jego autorstwa stało się klasyką literatury grozy; są wśród nich książki:

  • “Carrie”,
  • “Lśnienie”,
  • “Mroczna Wieża”,
  • “Smętarz dla zwierzaków”,
  • “To”,
  • “Misery”,
  • “Gra Geralda”,
  • “Zielona Mila”.

Bardzo znana jest także inna książka Stephena Kinga, mająca z jednej strony charakter autobiograficzny, z drugiej zaś poradnikowy. “Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika” zawiera wskazówki dla początkujących pisarzy, przede wszystkim opowiada jednak o traumach, których doświadczył King. Jego książki cieszą się dużą popularnością w Skupszopie; sprawdź, które z wymienionych tytułów są obecnie dostępne w asortymencie tego sklepu internetowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here