Jak wybrać paliwo dopasowane do osobistych potrzeb?

0
957

Chcesz wybrać ekologiczne i niedrogie paliwo? Podpowiadamy, jak sięgnąć po najlepsze produkty na rynku oraz na które elementy warto zwrócić uwagę. Poznaj kilka sprawdzonych rozwiązań, jakie pozwolą Ci zadbać o ciepło domowego ogniska. Z naszym poradnikiem zakupy staną się dużo łatwiejsze!

Ekogroszek

To nic innego, jak handlowa nazwa paliwa węglowego, które dobrze sprawdza się w kotłach retortowych, wyposażonych w podajnik mechaniczny. Ekogroszek znajdzie również zastosowanie w konwencjonalnych piecach kaflowych czy kotłach zasypowych rusztowych. Mamy więc do czynienia z bardzo uniwersalnym rozwiązaniem. 

Jak sama nazwa mówi, jest to ekologiczne paliwo, które stanowi dobrą alternatywę dla węgla kamiennego. W tym miejscu warto zaznaczyć, że palenie węglem generuje bardzo dużą ilość substancji toksycznych. Wówczas do środowiska dostają się związki siarki, pył oraz dwutlenek węgla. Przy paleniu ekogroszkiem emisja toksyn znacznie spada.

Pellet drzewny Bytom

Pellet drzewny to stałe paliwo w postaci granulatu produkowanego z odpadów drzewnych. Dzięki temu znakomicie sprawdza się w domowych kotłowniach czy zakładach przemysłowych. W dodatku wyróżnia się bardzo wysoką wydajnością, kalorycznością oraz niską zawartością popiołu po spaleniu. 

Paliwo jest stosunkowo tanie i zapewnia niezrównaną wygodę podczas przenoszenia czy samego procesu palenia. Granulki zapakowane są w workach, dzięki czemu możesz je bez problemu składować. Nic więc dziwnego, że na pellet decyduje się tak wielu klientów. 

Oczywiście warto wybrać produkty renomowanej marki. Doskonałą propozycją dla wymagających klientów może być paliwo, które kupisz na stronie top-pellet.pl. Znajdziesz tu rozwiązania, które cieszą się niesłabnącym uznaniem wśród użytkowników pieców. Zdecydowanie zachęcamy do zapoznania się z ofertą. 

Brykiet drzewny

To paliwo świetnie sprawdzi się w kominkach. Najczęściej mowa tu o bloczkach w formie prostopadłościanu, co znacznie ułatwia składowanie. Warto pamiętać, aby wybrać model z otworami, które zmniejszą ilość wytwarzanego dymu. Dzięki tym elementom komfort palenia stoi na bardzo wysokim poziomie.

Na słowa uznania zasługuje również proces produkcji, przy którym prasuje się suche ząbki w wysokiej temperaturze oraz pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu brykiet pali się długi czas i zapewnia oczekiwany poziom ciepła. 

Jak dokonać wyboru?

Przed zakupem paliwa zwróć uwagę na jego specyfikację i na tej podstawie wybierz rozwiązanie dopasowane do osobistych potrzeb. Jedną z ciekawszych propozycji bez wątpienia jest pellet – Bytom czy Bydgoszcz to tylko niektóre polskie miasta, gdzie możesz liczyć na szybką dostawę od firmy TOP Pellet. Dołącz do wielu zadowolonych klientów
i sięgnij po niedrogie, a zarazem bardzo wydajne paliwo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here