Czy warto kupić nowy telefon?

0
1138

Po latach bardzo szybkiego rozwoju telefonów komórkowych coraz więcej klientów dochodzi do wniosku, że kolejne modele różnią się od siebie w coraz mniejszym stopniu. Jeszcze do niedawna kolejne generacje „flagowców” przynosiły swoistą rewolucję, natomiast teraz coraz trudniej odróżnić ostatni model od poprzednika. Czy w związku z tym warto jeszcze rozglądać się za nowymi urządzeniami? A jeśli nie, to na jakie modele z rynku wtórnego warto zwrócić uwagę?

Dlaczego nie warto gonić za nowościami?

Bez cienia wątpliwości kupno najnowszego „flagowca” wiąże się z niemałymi emocjami. Szczególnie jeśli mówimy o urządzeniu od jednej z czołowych marek, które z prezentacji kolejnych modeli robią swoiste show, podczas którego ujawniane są kolejne parametry techniczne i przełomowe funkcje. Niestety w ostatnich latach rynek urządzeń mobilnych wszedł w swoistą stagnację i zamiast rewolucji mamy stopniowe dopracowywanie wcześniej zaprezentowanych urządzeń. Jako przykład można wspomnieć o iPhone’ach, których kolejne generacje różnią się w nieznacznym tylko stopniu czy o serii Samsung Galaxy S, która już od dłuższego czasu uchodzi za jedną z najbardziej kompletnych propozycji na rynku telefonów z Androidem. I choć każdy kolejny model przynosi pewne ulepszenia, to uczciwie rzecz ujmując, nie są one warte aż takiej dopłaty, jaką liczy sobie producent.

Jaki telefon wybrać, jeśli nie lubisz przepłacać?

Jeśli więc chcesz optymalnie wybrać dostępne środki to, zamiast decydować się na nowego „flagowca” za kilka tysięcy złotych lub na „średniaka” za nieco ponad tysiąc, o wiele rozsądniej zrobisz, wybierając urządzenie używane. W budżecie, który oryginalnie pozwoliłby Ci na kupno co najwyżej telefonu ze średniej półki, możesz kupić doskonale wyposażony „flagowiec” jednej z poprzednich generacji, którego jakość wykonania, możliwości czy jakość zastosowanych aparatów nie będzie odstawać znacząco od aktualnych smartfonów z wyższej półki i zdecydowanie przewyższy to, co nowego można dostać za porównywalne pieniądze. Przykładowo iPhone XR, 11 czy Samsung Galaxy S10 Plus używany to urządzenia będące na rynku około 2 lat, które wciąż zapewniają doskonałą wydajność, funkcjonalność i bogate wyposażenie. Dzisiaj można nabyć je za ułamek pierwotnej ceny, korzystając z faktu, że wielu dotychczasowych użytkowników decyduje się na ich wymianę na dostępne aktualnie nowe „flagowce”. Każdy z wymienionych modeli zapewnia co najmniej 2 lata spokojnego użytkowania i wsparcia udzielanego przez producenta, dlatego ich zakup można rozpatrywać w kategoriach oferty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here