jaki samochód do 20 tys

W dzisiejszych czasach posiadanie samochodu jest rzeczą niezbędną. Coraz dalej dojeżdżamy do pracy wcześniej odwożąc dzieci do przedszkoli i szkół, wieczorami robimy zakupy w dużych marketach, a w weekendy i wakacje odwiedzamy znajomych oraz jeździmy w góry i nad morze. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez sprawnego samochodu. Być może jest to możliwe w dużych miastach, ale nawet tak od czasu do czasu samochód bardzo się przydaje, chociażby po to, aby przewieźć coś większego.

Tak, jak trudne jest życie bez samochodu, tak trudno kupić dobry, zadbany, pewny i tani w utrzymaniu samochód. Niestety, niewielu z nas stać na samochód z salonu, który spełnia wszystkie powyższe wymagania, dlatego najczęściej kupowane są samochody z rynku wtórnego lub sprowadzane z Niemiec.

Oczywiście w wyborze samochodu kluczowych jest kilka aspektów: jaką kwotą dysponujemy? czy samochód musi być duży? ile kilometrów rocznie będziemy przejeżdżać?

Odpowiedź na te kilka prostych pytań pozwoli zdefiniować nasze potrzeby jako użytkownika. Spróbujmy znaleźć odpowiedni samochód dla przykładowej rodziny, która mieszka w małym miasteczku. Rodzinę tworzą rodzice oraz dwójka dzieci chodzących do podstawówki. Samochodem jeździ mąż codziennie do pracy oddalonej od miejsca zamieszkania o około 25 km. Dzieci każdego dnia rano zawożone są do szkoły przez ojca.

Prosta kalkulacja pozwala stwierdzić, że codziennie do pracy ojciec pokonuje dystans 50 km. Zakładając, że pracuje 230 dni w roku, oznacza to, że wyłącznie do pracy przejedzie 11500 km. Jeżeli dodamy do tego dojazdy na zakupy, weekendowe wyjazdy oraz wakacje, może się okazać, że przeciętny roczny przebieg samochodu wynosi około 18000 km. Tak duży przebieg oznacza, że dobrze zainwestować w samochód, który spala niewiele. Czyli w diesla lub w silnik benzynowy zasilany gazem.

Fakt, że rodzina jest duża, oznacza, że najlepszym wyborem będzie samochód z segmentu C lub D. Świetnym wyborem byłoby kombi.

toyota

Ostatnim z kluczowych elementów jest określenie jakim budżetem dysponuje rodzina. Ponieważ jest to młoda rodzina, która z pewnością ma wiele istotnych wydatków na głowie, ich budżet, który mogą przeznaczyć na samochód wynosi 20 tys. zł.

Po zdefiniowaniu potrzeb można zadać sobie pytanie: , z silnikiem diesla lub benzynowym z gazem oraz segmentu C lub D w kombi kupić?

Wybór jest naprawdę bardzo duży. Przyjęcie powyższych kryteriów powoduje, że i tak w serwisach ogłoszeniowych znajdziemy setki ogłoszeń interesujących nas samochodów. Można wybierać pomiędzy Toyota Avensis, Hondą Accord, Fordem Mondeo, Audi A4, Hyundaiem i40 i wieloma innymi markami samochodów. Wybór jest naprawdę olbrzymi.

Gdzie najlepiej szukać używanego samochodu?

Gdy już spośród wielu modelów samochodów będących w kręgu naszego zainteresowania wybierzemy te, które najbardziej nam się podobają (i mają najlepsze opinie wśród użytkowników), czas rozpocząć poszukiwania. Istnieje kilka dużych portalów, na których można znaleźć wiele ogłoszeń. Z całą pewnością warto je przeglądać i to codziennie – najlepsze oferty potrafią bardzo szybko znikać! Kolejną możliwością jest jeżdżenie po lokalnych komisach oraz giełdach samochodowych.

Być może najlepszą, ale też najbardziej czasochłonną metodą, jest szukanie samochodu z polecenia – wśród rodziny i znajomych. Najlepsze egzemplarze (z niskim przebiegiem, dobrze wyposażone i świetnie utrzymane) tak naprawdę najczęściej pozostają w rodzinie. Dlatego często warto porozmawiać z sąsiadami i rodziną, czy czasem nie znają kogoś, kto obecnie próbuje sprzedać samochód, który może nas zainteresować.

Na co zwracać uwagę podczas kupowania samochodu?

jasamochód do 20 tys

Z pewnością kluczowy jest przebieg. Trzeba sobie niestety zdawać sprawę z tego, że bardzo często przebieg jest „pudrowany”, tj, cofany do magicznej granicy 200 tysięcy kilometrów. Istnieje kilka metod weryfikacji przebiegu, jednak żadna z nich nie da nam 100% pewności.

Od jakiegoś czasu co roku w trakcie przeglądu technicznego przebieg zapisywany jest w specjalnej bazie danych. Również samochody, które serwisowane były u autoryzowanego dealera posiadają stosowne adnotacje w książkach serwisowych, a także coraz częściej w komputerowych systemach danej marki.

Kupno samochodu na pewno nie jest procesem prostym. Nigdy nie wiemy, czy sprzedający zdradził wszystkie szczegóły na temat bolączek danego samochodu. Dlatego, mimo częstych zapewnień sprzedawcy, zaraz po kupnie dobrze zrobić przegląd samochodu i wymienić w nim newralgiczne elementy, na przykład rozrząd.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here