alba

Dzieci przystępują do Pierwszej Komunii co roku i co roku zmieniają się trendy oraz coraz częściej można się spotkać z nowymi, interesującymi pomysłami na strój dla dziecka przystępującego do Komunii. Pierwsza Komunia to przede wszystkim ważne wydarzenie duchowe, ale rodzice organizujący przyjęcie powinni również zadbać o to, aby dzieci wyglądały elegancko. W co ubrać dziecko do kościoła i na uroczysty obiad? Jaki strój komunijny wybrać dla dziewczynki i dla chłopca?

Swobodna i elegancja, czyli jak prawidłowo wybrać strój na komunię

Jeszcze kilka lat temu niemal wszystkie parafie zobowiązywały rodziców do ubrania swoich dzieci w stroje liturgiczne, czyli jednakowe i bardzo skromne alby. Dzieci wyglądają w nich schludnie i elegancko. Trendy się jednak zmieniają i coraz częściej na uroczystości komunijnej można zobaczyć wiele ciekawych i równie eleganckich strojów. Wybierając garnitur lub sukienkę dla swojego dziecka, rodzice powinni jednak zachować umiar i nie zapominać, że dla dzieci Pierwsza Komunia powinna być przede wszystkim poważnym wydarzeniem religijnym. Moda komunijna jest elegancka, ale przy tym dość swoboda, ponieważ dzieci w wieku komunijnym powinny się czuć przede wszystkim swobodnie i komfortowo, aby dobrze zapamiętać uroczystość na całe życie. Sukienki komunijne to jednak nie wszystko – ważne są również dodatki. Poza sukienką trzeba pamiętać o wyborze butów, torebki i o wianku. Buty na komunię powinny być przede wszystkim wygodne – dziecko będzie musiało spędzić w nich kilka godzin. Najczęściej na tę okazję wybierane są sandałki lub lakierki, tradycyjnie w białym kolorze. Z roku na rok można także zobaczyć, że coraz dziewczynek ma we włosach wianek w kolorze białym. Czasem dekoruje się go różowymi elementami. Dziewczynkom można również kupić małą, białą torebkę, do której będą można schować najpotrzebniejsze przedmioty.

O czym jeszcze pamiętać podczas przygotować do Pierwszej Komunii?

Mamy dziewczynek przystępujących do Komunii zawsze zastanawiają się, jakimi dodatkami ozdobić skromną sukienkę. Sukienka i dodatki to jednak nie wszystko. Jednym z najważniejszych elementów komunijnej stylizacji jest fryzura. Dziewczynki przystępujące do Pierwszej Komunii najlepiej prezentują się w naturalnych i dziewczęcych fryzurach. Dla urozmaicenia można lekko podkręć włosy lub zrobić warkocz. Modne są również rozpuszczone, lekko falowane włosy. Część włosów można lekko podpiąć. Fryzury komunijne warto ożywić fantazyjnym dodatkiem. Obecnie królują wianki z żywych kwiatów! Można je zamówić u florystki i odebrać w dniu Komunii albo zrobić samodzielnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here