Kosmetyki wegańskie to znaczy jakie?

Od kilku już lat coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki wegańskie. Co ważne, korzystają z nich nie tylko weganie. Na popularność tych kosmetyków wpływa także to, iż producenci oferują ich szeroki wybór. W związku z tym niemal każdy może znaleźć coś dla siebie.

Czym są kosmetyki wegańskie?

Kosmetyki wegańskie to w Polsce wciąż nisza jednak jak już wspomniano rozwijająca się z roku na rok. Jeszcze nie tak dawno trudno było znaleźć tego typu produkty w popularnych drogeriach. Na szczęście zaczyna się to powoli zmieniać. W sieci swoją działalność rozpoczyna też coraz więcej sklepów online oferujących właśnie kosmetyki wegańskie.

Odróżniając wegańskie kosmetyki do makijażu od tych tradycyjnych zwrócić uwagę należy przede wszystkim na dwa aspekty. Kosmetyki wegańskie produkowane są bez jakichkolwiek substancji pochodzenia zwierzęcego. Produkowane są one wyłącznie na bazie wyciągów roślinnych. Kosmetyki wegańskie nie są także testowane na zwierzętach. Dotyczy to zarówno gotowych już kosmetyków, jak i różnego rodzaju półproduktów wykorzystywanych do ich produkcji. Kupując kosmetyki warto jest zatem sprawdzić ich skład. Może się bowiem okazać, że od dawna korzysta się z różnego rodzaju kosmetyków wegańskich choć nie są one specjalnie oznaczone. Po prostu do ich produkcji nie stosuje się substancji pochodzenia zwierzęcego i nie testuje się ich na zwierzętach.

Oznaczenia kosmetyków wegańskich

Wspomniano, iż wegańskie kosmetyki do makijażu wcale nie muszą posiadać specjalnego oznaczenia. Jednak większość producentów stosuje oznaczenia. Przede wszystkim w celu wyróżnienia się na rynku. Jest to także pomocne dla samych klientów. Trzeba jednak wiedzieć, że aby kosmetyk wegański otrzymał specjalny certyfikat musi spełniać dość wyśrubowane normy.

Przede wszystkim, aby producent otrzymał certyfikat świadczący o tym, że kosmetyk jest rzeczywiście wegański musi do jego produkcji wykorzystywać rośliny hodowane tylko na ekologicznych uprawach. W składzie kosmetyków nie może być także jakichkolwiek substancji chemicznych. Dotyczy to m.in. barwników, konserwantów czy zagęstników. Oczywiście w związku z tym łatwo jest się domyśleć, że wegańskie kosmetyki zawsze mają krótszy okres ważności w porównaniu z tymi tradycyjnymi.

Wegańskie kosmetyki do makijażu znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here