czapka z daszkiem do biegania

Lato to idealna pora na treningi biegowe. Nie da się jednak ukryć, że o tej porze roku jest dość gorąco. Dlatego istotne jest, aby właściwie przygotować swój strój treningowy. Powinien być lekki i oddychający. To, o czym na pewno nie można zapomnieć to czapka z daszkiem do biegania, która chronić będzie głowę i wzrok przed słońcem. Na rynku dostępne są różne modele takich czapek. Warto zatem wiedzieć, czym się kierować przy jej wyborze.

Dlaczego warto latem biegać w czapce z daszkiem?

Jak wspomniano, latem jest dość gorąco. Oznacza to konieczność ochrony głowy przed promieniami słonecznymi. Czapka z daszkiem sprawdzi się tu idealnie. Jest to szczególnie istotne, jeśli biega się długie trasy. Wówczas zwiększa się ryzyko przegrzania, a nawet udaru. Warto skutecznie chronić się przed takim niebezpieczeństwem i biegać w dobrej jakości czapce z daszkiem. To nie jedyne zadanie, jakie spełnia czapka z daszkiem do biegania. Zapewnia ona także ochronę przed potem. Zalanie oczu potem nie jest niczym przyjemnym. Odpowiednia czapka rozwiązuje ten problem.

Jaki rodzaj czapki z daszkiem wybrać?

Na rynku dostępne są różne rodzaje i modele czapek z daszkiem do biegania. Podstawowy model to klasyczna czapka opinająca głowę. Alternatywą może być tu tzw. truckerka. Różni się ona swoją budową i kształtem od czapki klasycznej. W sklepach dostępne są także czapki z samym daszkiem. Pamiętać jednak trzeba, że choć chroni ona wzrok, to nie zapewnia odpowiedniej ochrony samej głowie. Daszki w tym przypadku wykonane mogą być z różnych materiałów. Może być to materiał twardy lub taki, który poddaje się zgięciu. To drugie rozwiązanie przydaje się podczas długich biegów, kiedy pogoda może się zmieniać. Poza tym można ją łatwiej schować np. do kieszeni.

Jaki materiał wykonania?

Wybierając czapkę z daszkiem, uwagę zwrócić należy również na materiał, z którego wykonana jest jej główna część. Najlepiej, aby była to tkanina lekka i zapewniająca odpowiednią wentylację. Istotnym elementem jest także zapięcie. Czapka z daszkiem do biegania głównie posiada zapięcie na klipsy lub na rzepę. Alternatywą może być jednak czapka z zapięciem na gumce ze ściągaczem. Takie zapięcie pozwala na dobre dopasowanie czapki do kształtu głowy. Wybór rodzaju zapięcia jest jednak kwestią indywidualną. Ważne, aby biegacz czuł się w czapce komfortowo. Na szczęście ich wybór na rynku jest na tyle szeroki, że każda osoba z pewnością znajdzie dla siebie idealny model. Pamiętać przy tym trzeba, aby przede wszystkim stawiać na jakość wykonania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here