Odkurzacz z filtrem wodnym wady i zalety

0
1682

Odkurzacz z filtrem wodnym, zaczyna zastępować tradycyjne odkurzacze, ponieważ jego użytkowanie jest niezwykle proste, natomiast efekty dużo bardziej satysfakcjonujące. Wybór odkurzacza z filtrem wodnym jest strzałem w dziesiątkę jeśli nie lubimy sprzątać, a mamy małe dzieci i zapewnienie odpowiedniej czystości jest dla nas niezwykle ważne.

Odkurzacz z filtrem wodnym jest nie tylko szybki ale i skuteczny w pozbywaniu się wszystkich zanieczyszczeń, nawet tych nie widocznych gołym okiem. Odkurzacze mają również dodatkową funkcję nawilżania i odświeżania powietrza co jest nowością w porównaniu z tradycyjnymi modelami.

Działanie odkurzacza z filtrem wodnym

Odkurzacz z filtrem wodnym zasadniczo różni się od odkurzacza tradycyjnego w tym jak pracuje. Przed przystąpieniem do pracy odkurzacz z filtrem wodnym należy napełnić wodą, dzięki czemu uzyskamy dużo lepsze efekty sprzątania, odkurzacz pozwoli przechwycić nie tylko kurz ale również wszystkie inne nie widoczne gołym okiem drobinki zanieczyszczeń.

Dzięki wodzie wszystkie zanieczyszczenia zostają sklejone i zatrzymane wewnątrz pojemnika z woda. Poprzez użycie specjalnych filtrów oczyszcza powietrze i nawilża je, co z kolei ułatwia oddychanie głównie alergikom i osobom mającym problem z chorobami dróg oddechowych. Wyposażenie w dodatkowe funkcje pozwala na czyszczenia na mokro oraz z funkcja piorącą. Korzystanie z funkcji czyszczenia na mokro niestety wymaga częstego czyszczenia filtra, co dla jednych jest minusem, dla innych może być plusem.

Ponieważ czysty filtr to za każdym razem czyste powietrze, więc chyba warto zadbać o jego czystość. Oczywiście odkurzacz z filtrem wodnym może być również używany jako zwykły odkurzacz z workiem na zanieczyszczenia jednak w takim przypadku jego skuteczność jest znacznie mniejsza.

Odkurzacz z filtrem wodnym zalety

Do głównych zalet przemawiających na korzyść zakupu odkurzacza z filtrem wodnym należą:

– duża moc ssania,

– duży wybór końcówek,

– nawilżanie i odświeżanie powietrza,

– pomoc dla alergików,

– oszczędność,

– skuteczność,

– wielozadaniowość,

– możliwość czyszczenia na mokro i sucho,

– bardzo pojemny zbiornik na zanieczyszczenia,

– estetyczny wygląd,

– łatwe czyszczenie pojemnika,

– solidna konstrukcja,

– bez problemu radzi sobie z pozbyciem się sierści,

– filtr HEPA.

Odkurzacz z filtrem wodnym wady

Do głównych wad takiego odkurzacza zaliczamy:

– cenę,

– wymiary,

– brak regulacji mocy ssania,

– wagę,

– konieczność czyszczenia filtra.

Odkurzacz z filtrem wodnym cena

Odkurzacz wodny z filtrem to różnorodność modeli na dzisiejszym rynku. Wybór tego odpowiedniego jest trudny, ponieważ jest bardzo dużo rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę decydując się na jego zakup. Jedno jest pewne zakres cenowy jest bardzo różnorodny.

Odkurzacz z filtrem wodnym mającym standardowe wyposażenie i funkcje kupimy już za 350 złotych, jeśli jednak postawimy na dobrą jakość i wielofunkcyjne wykorzystanie odkurzacza to w takim przypadku ceny mogą dojść nawet do 3000 złotych. Dlatego warto się zastanowić czy naprawdę chcemy wydać tyle pieniędzy, jeśli jednak zdrowie naszych bliskich jest dla nas ważne to z pewnością warto postawić na najwyższą jakość.

Źródło: https://www.rainbow-odkurzacze.pl/blog/odkurzacz-z-filtrem-wodnym-wady-i-zalety-27.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here