Odzież pracownicza, robocza, firmowa – co warto wiedzieć przed zakupem

Z odzieży pracowniczej korzystają pracownicy najróżniejszych przedsiębiorstw i branż. Zazwyczaj, odzież tego typu kojarzy nam się przede wszystkim z pracownikami fizycznymi – na przykład pracującymi w fabrykach, kopalniach, placach budowy. Warto jednak mieć na uwadze, że jest to rodzaj odzieży stosowany również w branży turystycznej, hotelarskiej, gastronomicznej, a niekiedy nawet – w sklepach, korporacjach lub biurach. W miejscach takich pracownicy chodzą często w odzieży dedykowanej dla zajmowanego przez nich stanowiska, wyposażonej w specjalne oznaczenia – na przykład zdradzające rodzaj zajmowanego miejsca w strukturze zatrudnienia lub podające imię i nazwisko danej osoby. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – z jakiego rodzaju odzieży pracowniczej warto korzystać oraz gdzie się w nią zaopatrywać.

Najważniejsze informacje na temat odzieży pracowniczej

Konieczność stosowania odzieży pracowniczej wynika często z konkretnych przepisów Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Określają one między innymi: kiedy pracodawca ma obowiązek wyposażyć swojego pracownika w określony rodzaj odzieży, czy powinna być wykonana ze specjalnych materiałów lub wyposażona we wzmocnienia oraz kiedy należy ją stosować. Jest to istotne w przypadku pracowników, których miejsce wykonywania obowiązków – takie jak plac budowy czy rusztowanie – stanowi potencjalne źródło zagrożenia.

Najważniejsza jest oczywiście jakość danej odzieży. Powinna być wykonana z materiałów o komfortowych właściwościach (zarówno takich jak termoizolacja, transport powietrza czy wytrzymałość) oraz skrojona w sposób dostosowany do predyspozycji danego pracownika. Szczególnie często stosowanym materiałem jest bawełna – niezwykle komfortowa zarówno w czasie zimy, jak i w okresie wysokich temperatur.

Wytrzymałość jest istotną cechą odzieży pracowniczej, zwłaszcza gdy mowa o osobach pracujących w charakterze fizycznym. Duża ilość ruchów wykonywanych każdego dnia sprzyja powstawaniu przetarć oraz przerwaniu struktury materiału. Odzież bawełniana stanowi zabezpieczenie przed wystąpieniem tego typu niepożądanych sytuacji. Jest wytrzymała na rozciąganie oraz inne niekorzystne oddziaływania. Ponadto, bawełna dobrze reaguje na częste pranie oraz nie wyniszcza się pod wpływem prasowania.

Gdzie warto kupować odzież pracowniczą?

Na naszym krajowym rynku znaleźć możemy wiele firm specjalizujących się zarówno w produkcji, jak i dystrybucji odzieży pracowniczej. Do grona tych ostatnich należy ABC Cotton, dostępna pod adresem: abccotton.pl. Z jej oferty korzystają przede wszystkim duże przedsiębiorstwa, poszukujący dostawcy odzieży dla dużej liczby pracowników. ABC Cotton jest dystrybutorem działającym na terenie całego kraju, z którego oferty korzystają regularnie dziesiątki firm.

Wśród odzieży oferowanej przez ABC Cotton znajduje się między innymi marka Fruit of the Loom, specjalizująca się w produkowaniu wierzchniej odzieży przeznaczonej do codziennego stosowania. Wyjątkowość oferty ABC Cotton polega na możliwość nanoszenia dodatkowych haftowanych ozdób na powierzchnię odzieży – na przykład logotypów danego przedsiębiorstwa lub jego nazwy. Pozwala to także sprofilować odzież pod kątem osób, które będą na co dzień z niej korzystać – na przykład nanosząc haftowane imię i nazwisko danego pracownika.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here