zdalnie sterowany samochód

Olbrzymia różnorodność dostępnych w sprzedaży modeli pojazdów RC w znaczący sposób utrudnia podjęcie ostatecznej decyzji zakupowej. Na co zatem warto zwrócić szczególną uwagę kupując samochody zdalnie sterowane? Jakie modele wybierać, by zabawa zapewniała frajdę? Czy należy kierować się jedynie ceną i wyglądem modelu?

Modele samochodów RC dla dziecka

Najważniejszą cechą samochodów zdalnie sterowanych dedykowanych najmłodszym odbiorcom jest jakość ich wykonania. Takie pojazdy powinny charakteryzować się solidną konstrukcją i być pozbawione drobnych elementów, które mogą łatwo się od nich oderwać. Małe dziecko ma zwykle problem z zapanowaniem nad pojazdem i często uderza nim o różnego rodzaju przeszkody, a to prosta droga do awarii. Co ważne, solidną konstrukcją powinien charakteryzować się nie tylko pojazd, ale i sterujący nim pilot. Kwestia maksymalnego zasięgu modelu jest w tym przypadku drugorzędna. Samochody zdalnie sterowane dla dzieci rzadko kiedy mają zasięg większy niż dziesięć metrów. Podobnie jest z rozwijaną przez autko maksymalną prędkością. Ta nie powinna być zbyt wysoka, by samochodzik nie uciekał z zasięgu i zabawa nie była dla dziecka zbyt frustrująca. Dzieciom polecane są modele w skali 1:24 lub samochodziki nieco większe.

Zdalnie sterowane pojazdy dla dorosłych

Jeśli szukasz profesjonalnego modelu zdolnego rozwijać większe prędkości, wyposażonego w mocniejsze radio gwarantujące zasięg sterowania w granicach dwudziestu metrów, szukaj pojazdu w skali 1:12 lub 1:10. W tej kategorii modeli największą popularnością cieszą się rozwijające zawrotne prędkości, wyposażone w szerokie opony samochody terenowe typu buggy. Szukając takiego samochodu zdalnie sterowanego, szczególną uwagę zwróć na rodzaj zastosowanego w nim źródła zasilania. Modele na tradycyjne baterie, przeznaczone do rozwijania dużych prędkości, zwyczajnie się nie sprawdzą. Warto zatem szukać pojazdu RC wyposażonego w wymienny, pojemny akumulator i ładowarkę. Samochody zdalnie sterowane typu buggy standardowo wyposażone są również w amortyzatory. Przed zakupem takiego pojazdu warto sprawdzić, czy są to amortyzatory sprężynowe, olejowo-sprężynowe czy już w pełni olejowe – te ostatnie są najlepsze.

Poza kwestiami technicznymi na wybór konkretnego modelu wpływać powinna również jakość jego wykonania. Oczywiście im lepsze podzespoły, tym wyższa cena modelu. Warto pamiętać, że do celów rekreacyjnych, zwłaszcza jeśli szukamy zabawki dla dziecka, dobrym wyborem będzie zdalnie sterowane auto w cenie 100-200zł. Gd szukamy modelu profesjonalnego, warto szukać wśród aut RC w cenie powyżej 500zł.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here