Pielęgnacja zarostu

Moda na noszenie zarostu wciąż trwa. Szczególną popularnością cieszy się krótki, kilkumilimetrowy zarost. Nadaje on twarzy konturu i sprawia, że wygląda ona bardziej męsko. Ponadto jest bardzo wygodny i łatwy w utrzymaniu. Nie brakuje również miłośników długiej i gęstej brody. Posiadanie takiej brody wiąże się ze znacznie większą potrzebą czasu, który należy przeznaczyć na pielęgnację. Wiele zależy też od genetyki. Nie każdemu jest dane posiadanie długiej, gęstej i miękkiej w dotyku brody.

Bez wątpienia każdy zarost musi być zadbany. Szczególnie istotne jest jego odpowiednie docięcie. Gładkie linie i ostre wykończenia nadają konturu. Z kolei cieniowanie pozwala uzyskać efekt wysmuklenia twarzy. Podstawą pielęgnacji zarostu jest olejek. Dba on o kondycję włosów, ale również o skórę pod zarostem. Sprawia, że włosy są lśniące i chronione przed czynnikami zewnętrznymi, a skóra gładka i odżywiona. Powinni go używać posiadacze zarostu o każdej długości. Olejki cechują się też przeróżnymi zapachami. Na rynku jest dostępnych wiele różnych olejków, więc każdy znajdzie zapach, który mu odpowiada. Bardzo dobre opinie ma olejek do brody Cyrulicy Rogue. Jest niesamowicie wydajny, zawiera tylko naturalne składniki i ma unikalny, męski zapach.

Kosmetyki dla brodaczy

Posiadacze dłuższego zarostu potrzebują zazwyczaj dodatkowych kosmetyków, takich jak szampony, odżywki, balsamy itp. Pielęgnacja brody o znacznej długości wymaga znacznie więcej wysiłku. Jednak kiedy poświęcimy jej trochę uwagi, to z pewnością będziemy zadowoleni z efektów. Wiele można zdziałać w domowy zapleczu. Nieoceniona jest także wizyta u barbera, który idealnie przytnie i wyrówna zarost oraz zaleci odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji i modelowania. Każdy z nas ma inny rodzaj włosów i skóry, które wymagają odpowiednio dobranych kosmetyków.

Akcesoria do pielęgnacji brody

Bardzo ważne jest codzienne czesanie brody przy pomocy kartacza lub szczotki. Taki zabieg poprawia ukrwienie skóry, oczyszcza brodę z resztek naskórka i innych zanieczyszczeń oraz poprawia ułożenie włosów. Szczotka i kartacz do brody LaCarter są wykonane z naturalnego włosia dzika. Są też eleganckie i mają drewniany uchwyt. Sprawia to, że świetnie nadają się do czesania brody. Na stronie LaCarter.pl znajdziemy również wiele kosmetyków do pielęgnacji zarostu. Wszystkie są wyprodukowane z naturalnych składników o udowodnionej skuteczności. Każdy produkt jest dokładnie opisany i dedykowany do konkretnego typu zarostu. Daje to gwarancje, że kosmetyki są bardzo wysokiej jakości i z pewnością spełnią swoje zadanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here