Jak dobrać kosz na pranie, aby był funkcjonalny

Nie każdy z nas na co dzień myśli o odpowiednim doborze kosza na brudne ubrania, które każdego dnia z siebie zdejmujemy. Często są one najtańsze, mało dopracowane i niedopasowane do wystroju łazienki. „Ma być funkcjonalny” – usłyszysz, gdy zapytasz pierwszą osobę spotkaną na ulicy o to. Co musi mieć taki kosz. A może i coś więcej?

Kosz na pranie – na zewnątrz czy schowany?

Pierwsza rzecz, o której warto wspomnieć, to umiejscowienie kosza na pranie. W większości łazienek jest to osobny produkt, który stoi gdzieś na widoku. I jest to bardzo dobre rozwiązanie, choć nie zawsze. To nie jest priorytetowa decyzja i trzeba pamiętać, że zarówno ten stojący na zewnątrz, jak i ten ukryty gdzieś w szafce, są tak samo potrzebne, więc nie można mówić, że jeden jest bardziej potrzebny od drugiego czy na odwrót. Jednak w każdej sytuacji trzeba to wziąć pod uwagę i w zależności od wybranego rozwiązania, dopasować produkt.

Otwieranie kosza na pranie – od góry czy od boku

Konstrukcja samego kosza to rzecz dość ważna. To znaczy, że jest to produkt, który może otwierać się do góry, niczym pralka Frania sprzed lat, albo normalnie, podobnie do klasycznych szafek. Ta pierwsza opcja jest częstsza i bardziej praktyczna, ale niekoniecznie lepsza dla Ciebie. Sprawdź, jakie masz wnętrze i czy jesteś w stanie wygospodarować go trochę na osobny kosz na pranie. Jeśli nie, ten otwierany do boku może być czymś przykryty, a to może mieć duże znaczenie. Dlatego w aranżacji, zwłaszcza trudnych, wnętrz ustawienie kosza oraz jego sposób otwierania mogą wpłynąć na specyfikację.

Z zamknięciem czy bez – różne kosze na pranie

Co ciekawe są naprawdę bardzo różne kosze, które możesz znaleźć w takich renomowanych portalach jak choćby na https://home-you.com/pl/lazienka/przechowywanie/kosze-na-bielizne, ale nie tylko. Otóż chodzi o sposób zamknięcia. Część koszy, i jest to mimo wszystko większość, otwiera się do góry i ma specjalną klapkę, która zamyka do niego dostęp. Są jednak i takie, najczęściej nieco tańsze i mniej praktyczne, które nie mają góry w koszu, dzięki czemu rzeczywiście można z niego korzystać w różnych sytuacjach. Kosze z zamknięciem są bardziej praktyczne i zwykle lepsze od tych, które tych zamknięć nie mają.

Wielkość, która decyduje

Co jednak równie istotne, niektóre kosze są ładne i funkcjonalne, ale dla jednej osoby, bo są za małe. To ostatnie ma wpływ na nasze decyzje zakupowe, ale nie przekłada się na nie bezpośrednio przy wyborze kosza na pranie. Nie każdy zwraca uwagę, jak działa, w jaki sposób nasze pranie się tam mieści i ile – najczęściej i tak czeka wypełniona i zastanawiasz się po raz kolejny, czy uda napełnić całość i zamknąć. Trzeba mieć także świadomość, że wielkość kosza trzeba dopasować do liczby osób w gospodarstwie domowym.

Postaw na funkcjonalność i nie zapominaj o wyglądzie

Pamiętaj, że wybierając kosz na brudną bieliznę, decydujesz o wyglądzie dla wszystkich, którzy mieszkają w domach. Musisz więc pamiętać cały czas o funkcjonalności, ale nie przedkładać go przed marzenia i inne cuda.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here