Montaż paneli LED

Technologie LED stały się efektywniejszą alternatywą dla tradycyjnych systemów oświetleniowych. Wykorzystywane są one m.in. w produkcji opraw i specjalnych paneli. Sprawdź, dlaczego warto pomyśleć o zakupie tego typu lamp.

Korzyści

Diody elektroluminescencyjne GTV Lightning odznaczają się dużą trwałością i wydajnością. Emitują one światło o zróżnicowanej barwie bez konieczności zakupu dodatkowych filtrów. LEDy stosowane są w różnorodnych oprawach oraz inteligentnych systemach.  Lampy w swojej podstawowej formie posiadają niebieską diodę elektroluminescencyjną, emitującą fale o długości 450 nm, i luminofor umieszczony w obudowie. Odznaczają się one sprawnością oraz dużym zakresem napięć roboczych. W lampach stosowane są diody klasyczne oraz SMD o szerokim kącie świecenia. Charakteryzują się one uniezależnieniem temperatury barwowej od napięcia zasilającego. Lampy LED są również ekonomiczne. Warto dodać, iż emitowane światło nie wykazuje szkodliwego oddziaływania na ludzki wzrok i skórę. Wskaźnik oddawania barw otoczenia szacowany jest w granicach 93 RCI. W lampach możliwy jest także dobór odpowiedniej temperatury koloru. LEDy wykazują ponadto niską wrażliwość na cykle, aktywujące emisję światła.

Panele

LEDy wykorzystywane są w produkcji różnorodnych opraw, lamp punktowych i taśm. Można je również stosować w postaci światła rozproszonego przez materiał LGP. W panelach nie występuje efekt olśnienia często spotykany w przypadku lamp punktowych. Temperatura światła w konstrukcjach nie przekracza wartości 4000 K, co zapewnia jego neutralną barwę. Panele LED nie powodują podrażnień skóry oraz oczu człowieka. Wykorzystuje się je w aranżacjach pomieszczeń o różnorodnym przeznaczeniu. Panele składają się z aluminiowych  i akrylowych kwadratów lub prostokątów o białym kolorze. Na rynku dostępne są różnorodne wymiary opraw. W porównaniu z tradycyjnym oświetleniem panele pobierają o 50 procent mniej energii. Ich zastosowanie w znaczącym stopniu pozwala więc zaoszczędzić środki finansowe.

Montaż paneli LED jest świetnym rozwiązaniem w przypadku powierzchni domowych lub roboczych. Rozważając ich zakup, warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie internetowej https://www.gtv.com.pl/lighting/pl/produkty/oprawy-techniczne-i-przemyslowe-led/panele-led.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here