Poduszki na krzesła – wygodne i stylowe dodatki

0
1837

Poduszki na krzesła pozwalają nadać wnętrzu przytulniejszego, bardziej domowego charakteru. To stylowe dodatki aranżacyjne, które podnoszą komfort siedzenia na krzesłach. Modele wiązane dodatkowo wyposażone są w sznureczki, które zapobiegają przemieszczaniu się poduszki.

Poduszki kwadratowe – uniwersalne poduszki na krzesła

Najpopularniejszym modelem są poduszki kwadratowe. Pasują zarówno do krzeseł w jadalni, jak i taboretów oraz stołków barowych. Duża różnorodność ciekawych modeli sprawia, że z powodzeniem można dobrać wzór idealny do naszych preferencji i stylu pomieszczenia, w którym mają się znaleźć. Poduszki kwadratowe najczęściej są pikowane, co podnosi ich walory użytkowe i estetyczne.
Tego typu dodatki dekoracyjne to prosty sposób na szybkie odmienienie wnętrza. Tematyczne poduszki kwadratowe można wzornictwem dopasować do okazji, np. na Boże Narodzenie z motywem świątecznym, na wiosnę zielone niczym trawa czy też czerwone na Walentynki.

poduszka

Poduszki okrągłe – komfortowe poduszki na krzesła

Poduszki okrągłe najczęściej wykorzystywane są do mebli, których siedzisko ma okrągły kształt. Zazwyczaj są to kuchenne taborety lub stołki barowe, rzadziej krzesła w jadalni. Podobnie jak modele kwadratowe zwiększają wygodę siedzenia, zwłaszcza na twardych meblach. Ozdobne pikowania podnoszą walory estetyczne.
Motyw materiału można dopasować do innych tekstylnych elementów wystroju, np. zasłon, nakrycia sofy, podkładek na stołach, dywaników czy fototapety na ścianach. Poduszki okrągłe występują w wersjach z troczkami do przywiązywania do krzesła lub bez sznureczków.

Poduszki wiązane – połączenie wygody i stylu

Bez względu na kształt poduszki najwygodniejszym rozwiązaniem są modele z wiązaniem. Poduszki wiązane przymocowuje się bezpośrednio do krzesła, co zapobiega ich przypadkowemu zsuwaniu się. Jest to szczególnie ważne w domach, w których są dzieci uwielbiające kręcić się podczas siedzenia przy stole. Poduszki wiązane są wygodne w użytkowaniu oraz utrzymaniu czystości. Należy je czyścić zgodnie z zaleceniami producenta na metce.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here