Monitor Oled - zalety i wady

Współczesne technologie każdego dnia robią krok milowy do przodu i sprawiają, że po kilku miesiącach, to co było absolutna nowością zostało pokonane przez lepsze i bardziej zaawansowane rozwiązania. Monitor Oled jest jednym z tych przykładów, który zaskakuje swoją technologią i sprawia, że inne rozwiązania wypadają przy nim po prostu blado i niewyraźnie.

Monitor Oled – siła substancji organicznych

Monitor Oled wykorzystuje diody elektroluminescencyjne, do produkcji których stosuje się substancje organiczne. Diody są źródłem światła i jednocześnie przewodzą prąd. To całkowita nowość na rynku technologii, która odmienia jakość pikseli. Każdy z nich jest niezależną jednostką uruchamianą wyłącznie wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba. Najprościej rzecz ujmując, jeśli na czarnym ekranie ma pojawić się czerwona kropka zaświecą się wyłącznie te diody, które emitują piksele w tym kolorze, pozostałe będą wyłączone i nie będą pobierały prądu.

W przypadku monitorów Oled to piksele emitują światło, co w bezpośredni sposób przekłada się na lepsze nasycenie emitowanych kolorów. Praktycznie nie można porównać jakości monitora Oled to żadnego innego. Nawet tak nowoczesne LCD nie są w stanie nawet w połowie oddać przejrzystości i jakości, nie mówiąc już o energooszczędności.

Idealny obraz, nieprawdopodobne kolory

Bez najmniejszej wątpliwości monitor Oled nie ma sobie równych pod wieloma względami. Jego działanie i innowacyjność jest dostrzegalna już na pierwszy rzut oka. Nic dziwnego, że są one tak często stosowane w przemyśle, w którym nie ma miejsca na niewyraźne przekazy.

Atutem monitorów Oled jest to, że charakteryzują się one nieskończonymi kątami widoczności. W praktyce oznacza to, że nie ma większego znaczenia czy patrzymy na monitor na wprost, czy z boku – obraz jest tak samo widoczny i ma taką samą ostrość i głębię. Idealna jakość, wprost krystaliczna daje gwarancję niezakłóconego przekazu, bez względu na położenie samego monitora czy wyświetlanej dynamiki obrazu. Stąd też monitor Oled jest odpowiedni do prezentowania wszelkiego rodzaju reklam i często jest wykorzystywany jako efektywny nośnik.

Dla przemysłu i wielu branż

Ze względu na swój idealny obraz, szybkie odświeżanie obrazu nie ma mowy o tzw. smużeniu. Monitor Oled chętnie jest stosowany nie tylko w reklamie, ale przede wszystkim znajduje swoje słuszne miejsce w branżach wymagających precyzji np. medycyna.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Unisystem.pl

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here