Uchwyty magnetyczne pod stożkowy łeb śruby

0
883

Właściwości magnesów wykorzystywane są w wielu dziedzinach życie. Także w przemyśle, budownictwie czy innych typach działalności powszechnie stosuje się ciała generujące pole magnetyczne. Uchwyty magnetyczne pod stożkowy łeb śruby należą do produktów o wielu możliwościach zastosowania. Solidna konstrukcja ze stali nierdzewnej i mocny magnes zapewniają skuteczność nawet w przemyśle.

Charakterystyczną cechą wszystkich konstrukcji jest otwór przelotowy. Może być pojedynczy, choć w niektórych produktach wykonywanych jest kilka identycznych otworów w ramach jednego uchwytu. Otwory wyfrezowane są w kształt stożka, co pozwala na umieszczenie wewnątrz śruby lub wkręta. Najczęściej łeb śruby chowa się wewnątrz uchwytu i jego lico tworzy magnetyczna powierzchnia obudowy.

Uchwyty magnetyczne pod stożkowy łeb śruby z reguły dostępne są w kształcie okrągłym i prostokątnym. Mogą mieć rozmaitą średnicę, wysokość, a także sposób wykończenia konstrukcji. Wpływa to nie tylko na ich estetykę, ale także poszerza zakres zastosowania.

Uchwyty magnetyczne pod stożkowy łeb śruby – zastosowanie

Konstrukcja uchwytów magnetycznych pod stożkowy łeb śruby dokładnie sugeruje ich zastosowanie. Elementy służą do montażu głównie na powierzchniach pionowych. Najczęściej takie konstrukcje wykorzystywane są w zakładach przemysłowych czy serwisach mechanicznych. Z ich pomocą tworzy się warsztatową tablicę magnetyczną, na której w przejrzysty i uporządkowany sposób można przechowywać narzędzia. Większość magnesów może przenosić ciężar kilku kilogramów, co pozwala na przechowywanie kluczy oczkowych czy wkrętaków.

Uchwyty mogą być wykorzystywane do tworzenia unikalnych konstrukcji. Często sprawdzają się w budowie mebli, gdzie odpowiadają za domknięcie drzwi lub klapy. Ich magnetyczne właściwości można wykorzystać również w transporcie drogowym. Odpowiednio skonstruowane plandeki wyposażone w stalowe elementy można sprawnie zamontować za pomocą uchwytów magnetycznych przykręconych do konstrukcji paki pojazdu.

Zalety stosowania magnesów neodymowych w uchwytach

W uchwytach przeznaczonych do mocowania za pomocą śruby zastosowano magnesy neodymowe i ferrytowe. Te materiały charakteryzują się bardzo dobrą siłą przyciągania oraz znakomitą żywotnością. Każdego roku produkty tracą zaledwie 1% swojej mocy, dzięki temu uchwyty nie obniżą znacznie swojej funkcjonalności przez wiele lat. Magnesy zawarte w uchwytach można czyścić na mokro, a wilgoć nie obniży ich parametrów i żywotności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here