Wahoo Kickr Core – inteligentny trenażer do treningu w domu

0
750

Regularny trening rowerowy to sposób na zachowanie formy i stałą poprawę wyników. Choć okres jesienno-zimowy może wielu rowerzystom uprzykrzać lub wręcz uniemożliwiać trening w terenie, doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest trenażer Wahoo Kickr Core. Inteligentny sprzęt umożliwia realistyczne odzwierciedlenie prawdziwej jazdy na rowerze, z uwzględnieniem m.in. symulacji podjazdów i zjazdów oraz efektywnego pomiaru parametrów.

Dlaczego warto sięgnąć po domowy trenażer treningowy?

Trenażer świetnie sprawdza się jako alternatywa treningu outdoroowego w niesprzyjających warunkach pogodowych lub – po prostu – jako możliwość odbywania długich tras bez wychodzenia z domu. Cenią go kolarze i triathloniści, którzy – w celu uniknięcia zaległości – przemierzają wiele kilometrów pod dachem własnego domu. Po wybraniu odpowiedniego, wysokiej jakości produktu, można cieszyć się intensywnym ćwiczeniem – sezon po sezonie, bez względu na kaprysy polskiej pogody. Przeszkodą w treningu na zewnątrz może być nie tylko zimno, deszcz i śnieg, ale i śliska nawierzchnia lub zapadający zmrok.

Inni narzekają natomiast na brak ścieżek rowerowych lub dogodnych dróg, którymi mogliby się poruszać. Zniechęcające mogą być miejskie okolice, uważanie na kierowców i innych użytkowników ruchu czy nawet konieczność przebrania się w odpowiedni strój. Trenażer Wahoo Kickr Core umożliwia rozpoczęcie treningu o dowolnej porze dnia i nocy, w spokoju i bezpieczeństwie.

Zalety trenażera Wahoo Kickr Core

Urządzenie Wahoo jest proste, nie zajmuje wiele miejsca, a dostarcza interesujących doznań, porównywalnych z jazdą na dworze. Wahoo Kickr Core można połączyć z rozmaitymi akcesoriami treningowymi oraz aplikacjami, które przeniosą jazdę na inny poziom. Za ich pomocą można np. zmierzyć najważniejsze parametry jazdy, płynnie kontrolować opór lub zintegrować trenażer z zaawansowanymi licznikami rowerowymi.

Użytkownicy zwracają uwagę na cichy tryb pracy Wahoo Kickr Core, dzięki któremu można swobodnie trenować w bloku lub w mieszkaniu dzielonym z innymi współlokatorami. Sprzęt działa tak bezgłośnie, że można go używać nawet w nocy. Jednocześnie jest bardzo stabilny – jazda nie stwarza zagrożenia dla trenującego ani otoczenia, nawet pomimo mocnego naciskania na pedały lub stawania. Za wytrzymałość odpowiada solidna konstrukcja wykonana ze stali. Cała technologia oparta jest o koło zamachowe i zaawansowane algorytmy.

Dodatkowe udogodnienia wykorzystane w trenażerze Wahoo Kickr Core to np. system chłodzenia, precyzyjny pomiar mocy, symulacja nachylania i wskaźniki LED. A wszystko to po to, by móc skutecznie i przyjemnie trenować we własnym domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here