jak szybko zgubić brzuch

Nagła informacja o weselu przyjaciółki sprawia, że zaczynamy nareszcie przyglądać się swojej sylwetce. Chcemy przecież założyć na siebie jakąś piękną, obcisłą sukienkę, więc jeżeli nasza figura nie prezentuje się obecnie zbyt dobrze, boimy się, że na tym bardzo ważnym wydarzeniu nie będziemy wyglądać tak, jak byśmy tego chciały. Dokucza nam przede wszystkim nasz większy i odstający brzuszek.

Mamy wrażenie, że wszystkie nadprogramowe kilogramy zebrały się właśnie w tym jednym miejscu, przez co nie potrafimy dopiąć się już w swojej normalnej koszuli, a bluzki w rozmiarze S opinają nas tak, jak gdyby miały zaraz pęknąć. Podobne dylematy mamy w momencie, gdy postanawiamy wyjechać na wakacje i nareszcie chcemy założyć na siebie obcisłe i odkrywające ciało bikini, a jednak z wielkim wstydem pokazałybyśmy się innym z odkrytym brzuchem.

Co zatem możemy z nim zrobić? Jak szybko zgubić brzuch, jeżeli do terminu planowanego wydarzenia pozostało nam wyłącznie kilka tygodni? Czy w tak krótkim czasie jesteśmy w stanie jakkolwiek zauważalnie odmienić swoją sylwetkę? Oczywiście tak – o ile zaweźmiemy się w sobie i zrobimy wszystko, by ten cel osiągnąć.

Zacznijmy od diety. Pod żadnym pozorem nie przechodźmy jednak na jakieś drastyczne i bardzo niskokaloryczne jadłospisy. Będą nas one kusić bezustannie. Być może usłyszymy o nich od swojej koleżanki z pracy lub dobrej przyjaciółki, gdy tylko opowiemy jej o czekającym nas przyjęciu i wyrazimy swoją chęć na zrzucenie kilku kilogramów. Nasza przyjaciółka od razu się tym zainteresuje. Podpowie, że sama przeszła kiedyś np. na dietę kopenhaską, na której w przeciągu jednego tygodnia udało jej się zrzucić dobrych kilka kilogramów.

zdrowe jedzenie

Musimy jednak wiedzieć, że była to najprawdopodobniej sama woda. W ciągu zaledwie kilku dni po prostu nie jesteśmy w stanie zgubić większej ilości tkanki tłuszczowej – jest to absolutnie niemożliwe. Nie wierzmy więc w niesamowite działanie tych wszystkich reklamowanych i słynnych diet. Jadłospis kopenhaski może nam tylko i wyłącznie zaszkodzić. Przez tydzień nakazuje on nam spożywać minimalne ilości jedzenia, które nie dostarczają nam dostatecznej ilości energii, przez co bez przerwy chodzimy głodne.

Oczywiście jeśli uda nam się na nim wytrwać, po tygodniu zauważymy spory spadek wagi, ale gdy tylko powrócimy do swoich starych nawyków żywieniowych, cała masa wróci – a często nawet z dodatkowymi kilogramami. To po prostu nie ma żadnego sensu. A jeśli mamy jeszcze do dyspozycji przynajmniej kilka tygodni, spokojnie możemy schudnąć w tym czasie zdrowo i efektywnie.

Na pewno znana jest nam dieta „MŻ”, czyli „mniej żreć”. Jeśli będziemy jeść mniej, powinnyśmy chudnąć, ale jednak nie zawsze sprawdza się to w praktyce. Wszystko zależy bowiem od naszego dziennego bilansu kalorycznego. Nawet gdybyśmy jadły mniej, ale jakimś cudem dostarczały swojemu organizmowi więcej kalorii niż ten potrzebuje, nasza waga stale by wzrastała. Lepiej więc zajmijmy się swoim odchudzaniem raz a porządnie.

Z pomocą internetowych kalkulatorów wyliczmy swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne – oblicza się je poprzez uwzględnienie wagi ciała, wzrostu, wieku, płci oraz ogólnej aktywności fizycznej. Następnie od uzyskanego wyniku musimy jedynie odjąć jakieś dwieście kalorii. Końcowa suma będzie wartością kaloryczną, jaką powinnyśmy codziennie spożywać, aby zdrowo chudnąć.

Trzymajmy się jej koniecznie. Możemy w tym celu pobrać na swój telefon komórkowy specjalną aplikację do liczenia kalorii. Wprowadzajmy do niej wszystkie spożywane produkty – nawet warzywa czy owoce. Trzymajmy się ustalonej wartości kalorii, a już po tygodniu nasza waga na pewno delikatnie spadnie.

na siłowni

A jak szybko zgubić brzuch z pomocą ćwiczeń?

Jeżeli do naszej nowej zdrowej diety dołączymy chociażby minimalną dawkę aktywności fizycznej, waga będzie spadać o wiele szybciej, a sylwetka od razu zacznie nabierać pięknych kształtów. Unikniemy też efektu obwisłej i opadającej skóry, bo będziemy nad nią cały czas pracować, dbając o jej elastyczność. Ćwiczmy zatem przynajmniej trzy razy w tygodniu.

Chcąc spalać tkankę tłuszczową, wykonujmy treningi aerobowe – może to być np. jazda na rowerze lub zwykły jogging. Zainteresujmy się również treningami interwałowymi, które spalają jeszcze więcej kalorii, a oprócz tego pobudzają nasz metabolizm do pracy. Są one niestety znacznie bardziej wymęczające dla naszego organizmu i całej psychiki, ale za to możemy je skrócić nawet do trzydziestu czy wyłącznie dwudziestu minut. W tym krótkim czasie zadbamy o swoją figurę!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here